DÁRKY ZA VÝZO?

darky-za-vyzo-cover

Dárky za výzo? To je otázka! My v tom máme jasno... za nás ano! Alespoň něco malého, aby se vědělo, že je hotovo, ať už s fanfárami nebo s velkým oddechnutím, že je to za mnou. Protože ti s fanfárami pracovali jako o život a dařilo se jim, a ti, co si potřebují oddechnout se možná snažili, ale vždycky to nešlo tak, jak by chtěli. Všichni ale chodili deset měsíců do školy a bojovali tak, jak uměli.

darky-za-vyzo11  darky-za-vyzo6

darky-za-vyzo14  darky-za-vyzo18  

A věděli jste, že je věděcky dokázané, že malý dárek posune člověka do sféry pozitiva, ochoty pomáhat, sounáležitosti a snahy? O tom a mnohem víc o instinktivním lidském chování si můžete přečíst v knize Umění být hodný... a udělat si tak radost jako rodič nebo prarodič, který si dárek zaslouží za tu celoroční podporu (a mnohdy i práci... přiznejme si, kdo z nás letos nevypracoval alespoň jeden domácí úkol?).  O svačinách ani nemluvíme...

darky-za-vyzo5  darky-za-vyzo10

darky-za-vyzo2  darky-za-vyzo4

A tak za nás z arki přinášíme pár tipů, jak svoje děti nebo sebe odměnit za tu celoroční dřinu. Pokud myslíte na knížku, o těch jsme psali blog už minule – můžete se podívat tady. Pokud myslíte spíš na hraní, doporučujeme cestovní balení oblíbené hry Kapla, a to v provedení Kapla Challenge. Kromě praktické malé krabičky, která se vejde do všech prázdninových batohů, je v ní sada kartiček s úkoly na stavby z Kaply, a tak pobaví nejen jednotlivce, ale i partičky, které rády soutěží. Doporučujeme pro školní děti od 10 let po všechny do 99.

darky-za-vyzo20    darky-za-vyzo15

 

darky-za-vyzo16    darky-za-vyzo19

A pokud v nějaké škole nebo školce končíte a chystáte se jinam, a nebo jen máte tu nejlepší paní učitelku, možná i ji potěší malý dárek. Knížka Poslední vlak do Istanbulu je sice z války, ale čte se krásně a je plná pozitivních pohledů na svět v těžkém období. Pro paní učitelky bychom rozhodně vybrali i pletené hrníčky iittala Sarjaton, sběratelské svícny Kivi nebo Kastehelmi.

darky-za-vyzo13  darky-za-vyzo3

darky-za-vyzo21   darky-za-vyzo8

Když jsme byli malí, chodili jsme vždycky za vysvědčení s rodiči na večeři... a tím myslím, že když jsem byla malá já, vrchol gastronomie byl kuřecí plátek s broskví :), ale přesto, byl to symbol začátku prázdnin, šli jsme celá rodina bez ohledu na čísla na tom zásadním papíře a myslím, že jsme to všichni měli moc rádi. Protože to byla tradice!