JAK BOJOVAT SE ZIMOU A TMOU FINSKÝM ZPŮSOBEM

jak-bojovat-se-zimou-a-tmou-finsky-zpusobem-cover

Jak v těchto zimních měsících bojovat se zimou a tmou? Protože milujeme finský design, trochu jsme vyptali našich Finských kamarádů, jak vlastně bojují se zimou a tmou oni. Protože je část Finska za polárním kruhem, slunce zde minimálně jeden den nezapadne, ale ani jeden den vůbec nevyjde. V nejsevernějších částech Finska nevyjde dokonce až 51 dnů. Na jihu Slunce sice vyjde, ale stejně ho v zimě můžeme vidět jen 5–6 hodin denně.

Tma na lidi působí velice depresivně a proto se s ní snaží bojovat všemi možnými způsoby.

jak-bojovat-se-zimou-a-tmou-finsky-zpusobem1

Kdo má možnost, peníze a čas, tráví dlouhé zimní dovolené v jižních destinacích, především ve Španělsku. Kdo neodcestuje, musí přijmout tmu jako součást běžného života a bojovat s ní ve Finsku.

Častým řešením je bohužel pro mnoho Finů (finská) vodka – ať už Finlandia nebo Koskenkorva.

Ti, kteří nechtějí umřít na otravu alkoholem nebo umrznout při cestě domů z baru, mají několik ověřených způsobů, jak přežít tmu a zimu a nezbláznit se (nebo minimálně nepropadnout depresím).

jak-bojovat-se-zimou-a-tmou-finsky-zpusobem2

jak-bojovat-se-zimou-a-tmou-finsky-zpusobem3

Jedním ze způsobů boje proti depresi je přidávání vitamínu D do mléka. Finové mají díky nedostatku slunečního svitu tohoto vitamínu málo a jsou pak více náchylní k depresím. Stejně tak se u nich často objevuje intolerance na laktózu.

jak-bojovat-se-zimou-a-tmou-finsky-zpusobem4

Jedním z osvědčených způsobů jak přežít zimu je sport. Na mnoha místech nachází zářivky s tzv. bílým světlem, které má simulovat sluneční svit a pomáhat proti únavě. Co se týká sportu – Finové rádi chodí do přírody běhat, na běžky nebo rybařit nad díru vykopanou do ledu (finsky avanto).

jak-bojovat-se-zimou-a-tmou-finsky-zpusobem6

jak-bojovat-se-zimou-a-tmou-finsky-zpusobem7

jak-bojovat-se-zimou-a-tmou-finsky-zpusobem8

Po čase stráveném venku v mraze, je nejlepší se ohřát někde v teple. K tomu nejlépe slouží finská sauna a následná koupel v ledovém jezeře – i pro tento účel vrtají díry do ledu.

jak-bojovat-se-zimou-a-tmou-finsky-zpusobem9

Po saunování tráví čas odpočinkem, dobrým jídlem a pitím. A máme pro vás tajnou informaci, pro všechny milovníky saunování a kvalitních vlněných dek pro vás chystáme do nabídky novou finskou značku Lapuan Kankurit.

jak-bojovat-se-zimou-a-tmou-finsky-zpusobem21

Není nad to, si v mrazivém počasí zalézt pod teplou deku, zapálit si svíčku a uvařit si čaj a kde jinde hledat krásné deky, svíčky a konvice na čaj než u nás v arki?

jak-bojovat-se-zimou-a-tmou-finsky-zpusobem22

jak-bojovat-se-zimou-a-tmou-finsky-zpusobem23

jak-bojovat-se-zimou-a-tmou-finsky-zpusobem24

Užívejte si zimu, i když ta letošní nám moc sněhu nedopřává a nenechejte si tmu sednout moc na „duši“. :)

U nás na arki najdete krásné deky, svícny, konvice a hrnky na čaj, termosky a mnoho dalšího, co by vám mohlo zimní čas zpříjemnit.

jak-bojovat-se-zimou-a-tmou-finsky-zpusobem-produkt1jak-bojovat-se-zimou-a-tmou-finsky-zpusobem-produkt6jak-bojovat-se-zimou-a-tmou-finsky-zpusobem-produkt2jak-bojovat-se-zimou-a-tmou-finsky-zpusobem-produkt3

jak-bojovat-se-zimou-a-tmou-finsky-zpusobem-produkt8jak-bojovat-se-zimou-a-tmou-finsky-zpusobem-produkt7jak-bojovat-se-zimou-a-tmou-finsky-zpusobem-produkt5jak-bojovat-se-zimou-a-tmou-finsky-zpusobem-produkt4

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.