JAK JSME VEČEŘELI POD ŠIRÝM NEBEM

jak-jsme-vecereli-pod-sirym-nebem-cover

Celé prázdniny jsme vám posílali inspiraci na večeři pod širým nebem, a i my jsme se na jednu chystali. Tady je výsledek: v pátek 25. 8. jsme pozvali naše nejmilejší kamarády a uspořádali pro ně tu naši. Malou ochutnávku toho, jak vypadala, si můžete prohlédnout už dnes... a mimochodem: Finům přejeme už jenom další krásná století nezávislosti!

jak-jsme-vecereli-pod-sirym-nebem1

Krásné nádobí IITTALA nám vozí z Finska na paletách, takže jsme je moc rádi využili. Stůl jsme připravili na zahradě, a protože počasí nám přálo, na ochlazení atmosféry jsme využili i sáňky. :) Těsně před příchodem hostů byl sice „stůl“ ještě na plném slunci, ale vyhřáté polštáře byly po západu moc příjemné.  

jak-jsme-vecereli-pod-sirym-nebem2

Menu jsme ponechali náhodě, nachystali jsme finskou specialitu gravalax, na kterou jsme vám již minule doporučili recept, a úspěch byl velký – díky, Péťo, za přípravu. :) Doplnili pár sezónních dobrot, čerstvou zeleninu, dobré sýry, dobré víno, a samozřejmě finskou vodku... a poprosili naše přátele, ať každý donese něco malého, co je doma oblíbené. Sešly se báječné dobroty a mám v plánu poprosit si o recepty a v nějakém z dalších blogů vám je předat. Tímto samozřejmě děkuji všem za přinesené lahůdky. 

jak-jsme-vecereli-pod-sirym-nebem3

A protože to byl finský večírek, vlajky, překlady finských slov, a zajímavosti o finsku nesměly chybět! Děti se zapojily a pomáhaly s výrobou malovaných vlajek. To mi připomíná jednu kamarádku ze Slovenska, která mi líčila, jak je u nich důležitá příprava svatby, protože se všichni zapojí, jsou spolu a svatba je potom zážitkem nejen jednoho dne, ale několika měsíců. U nás to byl týden příprav v týmu arki.

jak-jsme-vecereli-pod-sirym-nebem4

jak-jsme-vecereli-pod-sirym-nebem5

Vidět se s kamarády po celých dlouhých prázdninách, vyprávět si zážitky, seznamovat spolu ty, co se ještě neznají... a nejlepší je, když je vůbec seznamovat nemusíte, protože se ukáže, že se už dávno znají, jen se dlouho neviděli. Svět je prostě někdy moc hezky malý. :)

jak-jsme-vecereli-pod-sirym-nebem6

jak-jsme-vecereli-pod-sirym-nebem7

Naše děti jsou už větší, ale vyrůstaly v partě, kde se věk dětí pohyboval od 2 do 18 let, takže jsme byli nadšení, když se u nás zase objevily malé děti a úplně v pohodě se zapojily do velkého dění, a stejně jako kdysi naše děti, vydržely (nakonec u promítání Mumínků – jak jinak na finském večírku) dlouho do večera.  

jak-jsme-vecereli-pod-sirym-nebem8

jak-jsme-vecereli-pod-sirym-nebem9

Zdravíme vás z arki, kde už zase vládne čilý pracovní ruch, abychom vám mohly přinášet novinky ze světa designu, které jak doufáme, budete milovat. Tento blog je jen malou ochutnávkou, jak večeře vypadala, chystáme pro vás další podrobnější detaily a fotky:-). A nezapomeňte si užívat, vídat se s přáteli a hrát si! 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.