Jak hravě zvládnout konec roku?

Ořez jak nezešilet

Tak už je to tady zase? Blíží se konec roku a obchody přijímají doslova tuny zboží, které se musí naštítkovat, ocenit a vystavit pěkně do regálů, aby bylo co o Vánocích prodávat. Dnes vám představíme perfektní papírové zápisníky Clever Minds a Papelote a také přidáme pár tipů, jak se vypořádat se stresem právě pomocí plánování.

Všichni to známe. Pracovní stres se před koncem roku bohužel nevyhne žádnému odvětví. Živnostníci, podnikatelé, majitelé firem, zaměstnanci nebo brigádnící - všichni podléháme stresu z inventur, uzávěrek a hlavně z Vánoc. Právě Vánoce by měly být svátkem klidu a pohody, ale než se k nim člověk prokouše, tak často padá na “zem ústy” a přeje si, aby ty Vánoce měl konečně za sebou. Zkuste to letos jinak. Poradíme vám, jak se předvánoční stres dá zmírnit a jak se dopracovat k tomu, abyste si i vy užili pohody ke konci roku s minimem vypětí sil.

Naše tipy

  • Lépe si to naplánujte

Máte hlavu plnou věcí, které musíte do konce roku ještě zvládnout? Nadechněte se, vydechněte a vezměte si k ruce zápisník a propisku. Co je psáno - to je dáno.

Mozek dokáže fungovat mnohem lépe, když mu dovolíte si všechny úkoly roztřídit a rozepsat na papír aby je všechny viděl vizuálně. Jakmile se do toho pustíte a všechny úkoly si rozepíšete do zápisníku na úkoly, zjistíte, že to není zase až tak hrozné. Jako velmi účinný plánovač úkolů se osvědčil úžasný zápisník od Clever Minds, který vás sám navede k tomu, abyste si do něj skutečně psali a neležel pohozený v brašně.

 Jak si zapisovat? Přece jako Clever Minds | arki.cz Nejchytřejší zápisník ToDo Clever Minds | arki.cz

Krásný zápisnák Papelote | arki.cz

  • Delegujte

Všechno nemusíte zvládnout sami. Ve vašem nabitém zápisníku se jistě najde úkol, který lze zadat někomu jinému a sobě uvolnit ruce. Ať už jde o papírování, lepení plakátů, kompletaci tiskovin nebo třeba vyzvednutí věcí z čistírny. Myslíte, že se kolem vás najde někdo, kdo tyhle úkoly zvládne stejně dobře jako vy? Sepište svému pomocníkovi úkoly do papírového notesu, tak na nic nezapomene. 

  • Určete si čas vymezený k práci

Pracujete hodně a často si nosíte úkoly i domů ? Nebo pracujete z domu a práce a rodinný život se často prolínají a vy často víc jen pracujete než se věnujete rodině nebo sobě? Naplánujte si čas s kterým vaše práce skončí a to také dodržujte. Pokud máte problém s odložením počítače, nastavte si časový zámek, který počítač v daný čas uzamče a pustí ho až druhý den ve vámi nastavenou dobu. Je to drastické ale účinné. Opět doporučujeme provázat tento tip s plánováním si aktivit pomocí bloky. Papírového jak jinak.

Vyzkoušejte například parádní české bloky Papelote - tyto kousky je opravdu zážitek vlastnit.

Diář Soft Papelote | arki.czVelký ToDo zápisník Clever Minds | arki.cz

  • Dárky si objednejte dříve

Vánoce, to jsou dárečky pod stromečkem, klid a pohoda a rodinna pospolu. Ačkoliv je to čas spojený s klidem a pohodou, před Vánoci to tak bohužel nikde nevypadá. Provoz ve městěch rapidně houstne, všude je buď hnědý mazlavý sníh nebo náledí a ohromná spousta lidí. Tlačenice u pokladen, vydýchané dopravní prostředky a spousta věcí, které žadoní “kup si mě” narvané v regálech. Už máte dárky vybrané? Pokud ne, zveme vás k vánočnímu nákupu do našeho online obchodu arki.cz. Včasné zajištění dárků vám vyřeší jeden velký úkol a nemusíte se stresovat 22. nebo 23. prosince v obchodě.

  • Relaxujte

Vypusťte přebytečnou páru relaxem u dobré knihy s hrníčkem výtečné kávy (večer ji můžete nahradit sklenkou dobrého vína). Jak je známo, kniha dokáže vaši mysl účinně relaxovat a odvést ji od pracovních povinností daleko do dějiště příběhu.

  • Nejezděte do centra autem

Několik dlouhých hodin vzteku a stresu v kolonách vám ušetří městská hromadná doprava. Nechte auto doma a zkuste to MHDčkem. Nebo použijte kolo či vlastní nohy. Budete se možná divit, ale taková parádní dvacetiminutová procházka vás dokáže dostat do dobré nálady jedna dvě.

Zápisníky Papelote a Clever Minds | arki.cz

 Zápisník Clevr Minds a dobré víno? Nejlepší kombinace Nejlepší zápisníky Clever Minds v arki.cz

Pokud se vám zápisníky Clever Minds líbí, je načase jeden objednat a vyzkoušet si, jak se dají zvládat i složité úkoly s lehkostí a přehledem. Zápisníky si můžete objednat u nás v e-shopu a pro brněnské nabízíme možnost osobního vyzvednutí v našem bystrckém showroomu.

Přejeme vám všem, ať své povinnosti v práci zvládnete s lehkostí.

Buďte s námi více arki...

Tým arki.cz 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.