Jak servírovat cukroví? Designově v dózách Iittala

Porcelán Iittala jako hlavní aktér v pečení cukroví

 

Dnešní tip je hodně voňavý a také krapet designový. Poradíme vám, jaké dózy si můžete připravit na uskladnění vánočního cukroví a následné servírování přátelům při nečekaných (nebo čekaných) přepadovkách rodinou. Design můžete najít i na tak funkčních věcech, jako jsou právě dózy na cukroví.

 

Dózy na cukroví

Právě jste dopekli váš třetí plech lineckého, a potřebujete ho schovat před dětmi nebo sebou, aby na Vánoce taky ještě něco zbylo? Nejlepší volbou jsou právě dózy na cukroví, do kterých si můžete své krásné cukroví uschovat. A pokud jste je nepekli vy, vůbec se tím netrapte, každé cukroví, ať domácí, nebo kupované je výborné a navodí tu správnou atmosféru Vánoc.

 

Dózy Iittala vás jistě nadchnou svými kresbami

Vánoční plechová dóza Iittala na cukroví modrá

Vánoční plechová dóza Iittala na cukroví

Dózy s cukrovím jako dárek?

Nádherné dózy Iittala jsou tak stylové a designové, že je můžete použít i jako samotný dárek se sladkým "srdcem" uvnitř. Představte si, že by se mohla líbit například vaší babičce nebo prababičce. Potěšíte ji krásnou dózou, kterou bude moci pyšně ukazovat návštěvám, ale co je na tom nejlepší, darujete jí kus svého pekařského umění, a s tím i kus svého srdce. Říká se, že láska prochází žaludkem, a je to pravda.

 

Vánoční dóza Iittala

Vánoční dóza Taika Iittala

Vánoční dóza Taika Iittala patří do severského designu  

Od cukroví k dobré kávě…

je jen malý krůček a dobrá káva k cukroví tak nějak patří. Doporučujeme vám nádherné hrnečky, šálky na espresso a konvičku na mléko z kolekce porcelánu Taika Iittala. Tento set vypadá naprosto famózně a pokud jej navíc darujete jako vánoční dárek, udělá vám dvojnásobnou radost. Tento krásný finský porcelán není jen kouskem do kredence, který bude zavřený ve vitríně. Tyto úžasné designové kousky potřebují být používány, chtějí, aby do nich byla nalévána káva, čaj nebo mléko. Chtějí být vaší každodenní součástí. Jen tak se stanou vaší srdcovou záležitostí. 

KOMPLETNÍ NABÍDKU SERVISU TAIKA NAJDETE ZDE

 

Šálek na espresso Taika Iittala

Nádherná konvička na mléko Taika Iittala

Pohoda je důležitá

Pečení cukroví je docela namáhavé na záda. V poloze v předklonu brzy začnou pobolívat, a proto je důležité umět si dát pauzu. Ne všechny to ale umíme, že? Nezapomeňte na to, že Vánoce nejsou shon ani hektické nakupování. Dejte si nohy na stůl, nalijte si víno a podívejte se na nějaký dobrý film. My vám doporučujeme jeden z nejlepších severských filmů - Muž jménem Ove, který vás skutečně zahřeje na duši. 

 

Pečte s láskou, dejte si nohy nahoru s radostí, a buďte více arki...

Tým arki.cz

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.