LOTTA OLSSON – VĚTVIČKOVÝ DESIGN NA PORCELÁNU IITTALA

blog_lotta

Rádi vám představujeme designéry a výtvarníky, kteří stojí za produkty z našeho eshopu. Lotta Olsson je Švédská ilustrátorka, známá svými krásnými obrazy stromů a rostlin. To, abychom vám ji blíže představili, jsme si nemohli nechat ujít. :) Zejména teď na počátku jara, kdy se možná už plno z nás těší na teplo, barvy a vůně, nás přenáší její krásné ilustrace na rozkvetlé louky a pod stromy, bzučící a vonící létem.

 A proč jsme si vybrali Lottu Ollson? Protože se její krásné obrázky objevují na hrníčcích a miskách v kolekci Sarjaton od iittaly. (Pro ty z vás, koho zaujmeme, máme tady pár posledních kousků, které již v běžné nabídce nejsou – máme tady ještě pár posledních kusů papírových ubrousků v černém a bílém provedení). 

lotta-sarjaton_bowl_Varpulotta-sarjaton_mug_Varpu

Lotta dělá hlavně krásné plakáty s motivy stromů, které pojímá vždy svým způsobem, a my máme pocit, že jsou to díla, na která se dá dívat donekonečna a pokaždé v nich  najdete nové a nové detaily. Je to jako byste se zastavili uprostřed panenské přírody a v tichu pozorovali všechno, co se kolem děje.... posuďte sami.   

lotta11

Je známá svými krásnými plakáty, tisky a koberci, které navrhuje pro svoji značku Lottas Trees. Některé ze vzorů jde dokonce pořídit jako fototapetu. 

lotta22

lotta23

Lotta se narodila v roce 1982 a strávila dětství na Švédském venkově. Její silná vazba na přírodu se projevila mimo jiné sbíráním rostlin, které shromažďovala v herbářích. Od dětství shromáždila velkou sbírku herbářů, ze které vytvořila digitální sbírku rostlin a květin, obrázků z osobních zážitků a cestování. 

lotta1

lotta9

lotta3lotta2

LOTTA41

Pokud vás Lotta Olsson zaujala, možná si hned budete chtít pořídit její hrníček, misku nebo ubrousky, abyste to jaro přiblížili. :) Máme pocit, že pokud s nimi doplníte skandinávsky jednoduchý domov, vnesete do něj trochu romatiky a kouzla...

lotta-olsson-produkt3lotta-olsson-produkt1lotta-olsson-produkt2lotta-olsson-produkt4

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.