ABY SE JIM VE ŠKOLE LÍBILO

aby-se-jim-ve-skole-libilo-cover

Poslední dny prázdnin, a my doufáme, že pro vás byly skvělé. Sem tam sice bylo vedro až moc velké, ale ty studené večery mohly ještě chvilku počkat. Na druhou stranu nám připomínají, že už se máme pomalu chystat… spíš naše děti než my, ale my jsme tady na to, abychom jim pomohli. A já osobně jsem návraty do školy milovala, a děti chci vždycky učit to, že si mají na škole najít to pěkné, to, co je bude bavit. A tak v arki vybíráme i plno krásných knížek, se kterými se dá zabalit do deky a listovat a učit se vlastně jen tak mimochodem. A nebo sešity na poznámky, protože na zapsané úkoly se hůř zapomene, a nebo návody, jak to chodí ve školce pro ty naše nejmenší, které čeká ten obrovský krok z maminčiny náruče do velkého světa samostatnosti.

aby-se-jim-ve-skole-libilo12

Pokud máte doma malého prvňáčka, jistě víte, že mezi první probírané látky bude patřit abeceda, učení času a prvouka. Tady je malá pomoc, která jim první kroky usnadní, půjde sama do hlaviček a hlavně u toho bude velká sranda! Podívejte se na knížky Hravouka, kde malá myška objevuje přírodu (s krásnými ilustracemi a už jednou zcela vyprodaná), oceňovaná Šmalcova abeceda s místy nesmyslnými, ale o to vtipnějšími básničkami, nebo třeba 12 hodin s Oskarem, která vám pomůže hravě zvládnout hodiny.  

aby-se-jim-ve-skole-libilo2  aby-se-jim-ve-skole-libilo3

aby-se-jim-ve-skole-libilo8   aby-se-jim-ve-skole-libilo7

Procvičení zeměpisu s pořádnými obrázky, a to pěkně doma. A nebo připomenutí si prázdninových cest… to všechno můžete s knížkou Mapy. Nádherně ilustrovaná, a garantujeme, že bude pomáhat dost dlouho, možná i při plánování prvních samostatných cest teengerů. Nebo by vaše děti spíš zajímalo, co se skrývá pod zemí a pod vodou? Možná ještě před tím než to stihnou probrat ve škole? Pod zemí, pod vodou.

aby-se-jim-ve-skole-libilo10   aby-se-jim-ve-skole-libilo9

Přírodopis s půvabnými ilustracemi, ideální na podzimní výlety do přírody. Až bude tůra moc dlouhá, vyndejte deku z batohu a udělejte si chvilku s knížkou. Rostlinopis, Rok v lese, Podivuhodná encyklopedie zvířat nebo třeba Řez kočkou jsou knížky, které se na věci, které se děti chtějí dozvědět, dívají úplně jinak (a to jako opravdu chtějí, protože je to jejich normální stav, a když to není učení ale zábava, tak to jde tak nějak samo).   

  aby-se-jim-ve-skole-libilo6 aby-se-jim-ve-skole-libilo1  

A pro ty nejmenší, kteří si na školu musí ještě chvilku počkat, za to jdou úplně poprvé do školky, máme jeden speciální tip na obrázkové leporelo Rok ve školce. A zároveň vzkazujeme všem maminkám, které po opuštění plačícího miláčka pláčou v autě po cestě do práce (známe) – mějte je rády, buďte na ně pyšné, ale hlavně, zastavte se a poslouchejte, co je trápí, proč se bojí, a zároveň nezapomeňte, že jim to moc prospěje, až na sebe budou moci být pyšní, jak hezky si vedou. A když se na to připravíte s touhle knížkou, tak to svým dětem moc usnadníte. A sobě samozřejmě taky. Kéž by ta knížka byla na světe když šly moje děti a kéž bych si v tom fofru uvědomovala, že tam je pro ně nejen to odloučení, ale úplně všechno jiné, nové...

aby-se-jim-ve-skole-libilo5

Držíme pěsti, aby všem ten nový začátek vyšel, protože začátky jsou symbolicky moc důležité, a pokud to nevyjde, máte k dispozici nový měsíc, nový týden, nový den… tak vykročte pravou a užívejte!

 aby-se-jim-ve-skole-libilo-produkt11  aby-se-jim-ve-skole-libilo-produkt12aby-se-jim-ve-skole-libilo-produkt16aby-se-jim-ve-skole-libilo-produkt18

aby-se-jim-ve-skole-libilo-produkt13aby-se-jim-ve-skole-libilo-produkt15aby-se-jim-ve-skole-libilo-produkt17aby-se-jim-ve-skole-libilo-produkt14

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.