NOVÉ VZORY POVLEČENÍ OOH NOO

úvodní-drops-pillowcase_3

Věděli jste, že len je jednou z nejstarších rostlin, která se v Čechách ještě do nedávné doby pěstovala, ale stále se zde zpracovává? Zároveň nejstarší dochované záznamy o používání lněných látek jsou ze 7. tisíciletí před naším letopočtem. A nejen proto je len naším oblíbencem, rádi ho používáme jako látku na oblečení, ubrusy, utěrky, osušky, ale hlavně na POVLEČENÍ. A proč je právě len ten vyvolený?  

První odpovědí je: protože „voní,“ protože to je čistě přírodní materiál. A protože naší láskou jsou severské země, podívali jsme se tam – a lněné povlečení je zde naprostou samozřejmostí. A nakonec jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli, že povlečení značky ooh noo ze 100% lnu nebo to, s kombinací lnu a bavlny je to nejjemnější a nejpříjemnější, do kterého se můžete zachumlat.

Len na povlečení ooh noo se pěstuje a vyrábí v Evropě, byl vypěstován bez použití pesticidů, do tkaniny zpracován bez škodlivých chemikálií, tudíž je velmi ekologický. A stejně jako je šetrný k přírodě, bude šetrný i k jemné pokožce vašich miminek i té vaší.

pure-white-toddler-duvet-cover  royal-rose-double-duvet-cover (1)

Povlečení ze lnu má antibakteriální vlastnosti, je odolné vůči plísním, pylům a prachu. A díky těmto vlastnostem není třeba povlečení prát tak často jako bavlněné. Proto se doporučuje i do dětských postýlek. Lněná tkanina je navíc výborně savá, může na sebe navázat značné množství vody a přitom na omak zůstává suchá. Pokud je len vlhký, má o 30% vyšší pevnost než bavlna. Zároveň rychle vysychá. Navíc lněné látky dýchají – velice dobře propouští vzduch. Kvalitní lněná látka je také vysoce odolná a trvanlivá, to znamená, že ji můžete bez starostí opakovaně prát a uvidíte, jak se pokaždé stává hebčí, jemnější a poddajnější! Na rozdíl od ostatních látek je tedy rok od roku krásnější.

buttons-foto (8)  marshmallows-toddler-duvet-cover (3)

Tak právě proto len! A teď bychom vám rádi představili nové vzory lněného povlečení, které jsou úžasně jarní, decentní a minimalistické. A které samozřejmě krásně zkombinujete i s těmi původními, protože Nina Wilsonic, majitelka a designérka ooh noo si dává záležet na výběru všech vzorů tak, aby byly jednoduché, nápadité a hlavně se daly vzájemně kombinovat. Samotný název každého druhu napovídá o té vůni a čistotě lnu, co myslíte?

MORNING MIST (ranní mlha)

morning-mist-3  morning-mist-6

morning-mist-5  morning-mist-4

 

LIGHT BREEZE (lehký vánek)

light-breeze-duvet-cover  light-breeze-1

light-breeze-2  light-breeze-pillowcase

 

DROPS (kapky)

 drops-duvet-cover  drops-duvet-cover_2

drops-pillowcase_2  drops-pillowcase

 

CROSSING (přechod, cesta) 

crossing-duvet-cover  crossing-pillowcase_1

crossing-pillowcase_2  crossing-pillowcase

 

POPPY (vlčí mák)

poppy-5  poppy-3

poppy-2  poppy-4 

 

 

COOL MINT (chladivá máta)

 mint 2  mint 4

mint 5  mint 1

 

kdo by snad zapomněl, jak vypadají základní vzory, které už nějaký čas v nabídce máme, připomeneme vám je zde. Nebojte se kombinací, u téhle značky se nemůžete splést. A i díky nim bude vaše ložnice pokaždé trochu jiná. 

starší-1-buttons  starší-2-tiny-triangle

starší-4-pure-white  starší-3-royal-rose

starší-5-countess-grey  starší-6-starry-night

 

Tak buďte tvořiví a udělejte si svou vlastní kombinaci, aby se vám spalo jako v nebi! V ooh noo vám ušijí vše na míru, a tak pokud nenajdete váš rozměr v naší nabídce, stačí napsat do poznámky a my pro vás všechno zařídíme. Přejeme vám krásné jarní dny naplněné jen a jen pozitivními vibracemi. 

 morning-mist-4  light-breeze-duvet-cover geometric_IMG_5491 royal-rose-pillowcase

IMG_5527 - kopiemint 1  zebra-duvet-cover  countess-grey-pillowcase

poppy-5_1  marshmallows-pillowcase  IMG_5473 - kopiecrossing-duvet-cover

drops-pillowcase  pure-white-double-duvet-cover - kopie tiny-triangle-duvet-cover1  IMG_5505


Přečtete si ještě další články?

chalupareni_arki_everyday-cover

O CHALUPAŘENÍ PODLE ARKI 


titulní_mini_nr1_10 (2)_2O

O TOM, PROČ PROPADNOUT MINIMALISMU? 


STARS IN THE MORNING TODDLER DUVET

O PŘERÁMOVÁNÍ


lapuankankurit_metsa_cushion_cover_and_towel_0 

DOPŘEJTE SI LESNÍ KOUPEL


Vilac Vintage odrážedlo bílé (3)

O NADČASOVÝCH A CHYTRÝCH HRAČKÁCH


TITULNÍ_OSUŠKY

O OSUŠKÁCH Z FINSKÉHO LAPUANU 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.