PODZIMNÍ NOVINKY IITTALA

novinky-iittala-podzim-cover

Užíváme si konec léta v duchu teplých deštivých dnů, příjemné atmosféry a designových novinek od finské iittaly! Broskve vystřídají jablka, pastelové barvy nahradí tlumenější odstíny. Letní grilování se přesune dovnitř a horké slunce se promění v malé plamínky ve svícnech. Někdy je čas na malou změnu a podzim k inspiraci přímo vybízí! Co je nového u iittaly? Temně modrá Ultima Thule, designové svícny inspirované finskými brzkými večery, utěrky s motivem tajících ledů v Laponsku. Je toho víc… pojďte se podívat, který kousek by ladil k vám? A jaká novinka nám udělala úplně největší radost?

novinky-iittala-podzim15  novinky-iittala-podzim2

Za nás určitě elegantní svícny Pillar z kolekce Nappula. Zatímco nádherný šestiramenný, nový čtyřramenný Candelabra, a samozřejmě jednotlivé buclaté svícny Nappula byly vyrobeny z oceli s práškovou barvou, nové svícny v této sérii od Mattiho Klennela jsou netradičně z foukaného skla a v podzimních barvách jsou opravdu nádherné. Stejně tak je rozšířena barevná paleta již dobře známých svícnů Nappula, které jsou nyní v jemně modrém a mechově zeleném odstínu. 

novinky-iittala-podzim3  novinky-iittala-podzim4

novinky-iittala-podzim5

Svícen Kaasa inspirovaný majáky na moři v nové variantě z čirého foukaného skla se základnou ve zlatém provedení dává už tak oblíbeným svícnům úplně nový rozměr.

novinky-iittala-podzim6

Kolekcí skleněných svícnů Valkea k nám designér Harri Koskinen přináší kouzlo finských domovů, které jsou v ponurých severských dnech často zdobeny malými plamínky, jež umí vytvořit tu pravou útulnou atmosféru a hřejivý pocit. Tyto svícny na čajovou svíčku doplňují nabídku značky iittala o masivní nádherný kousek ve čtyřech barvách. A protože iittala je o kombinování a sbírkách, hned jsme vyzkoušeli, jak se bude vyjímat mezi svícny Kastehelmi a Kivi. A do vaší sbírky můžeme jen doporučit!

novinky-iittala-podzim7  novinky-iittala-podzim8

Luxusní industriální lampy Leimu z foukaného skla u nás nyní najdete i v novém menším provedení – měděná, tmavě zelená nebo kouřová barva skla.

novinky-iittala-podzim9  

Ultima Thule má v rámci oslav svých kulatých narozenin novou tvář. Tmavě modrá barva je opět poeticky inspirovaná ledovou finskou krajinou, konkrétně pak zamrzlými jezery, hřebeny kopců s temnou pokrývkou stromů a polární nocí… zavede nás až na nejvzdálenější sever, na samotný okraj světa. Modrá na ikonické a hlavně oblíbené a krásné kolekci Ultima Thule je krásná temně šedomodrá barva rain, kterou samozřejmě najdete i na dalších výrobcích této značky, a skvěle se bude hodit jak do bíle laděného interiéru, tak i do interiérů v teplých béžových tónech. A aby kolekce byla úplná, motiv tajících severských ledů se objevuje i na utěrkách a ubrouscích.

novinky-iittala-podzim10  novinky-iittala-podzim11

Ale snad tu největší radost nám přinesl módní návrhář Issey MiyakeJeho kolekce pro značku iittala se letos rozšířila o nádherná psaníčka s jednoduchým plisováním a dvě tašky na rameno v černé a tmavě béžové barvě. A my už víme, že jsou i odolné, praktické, lehce se udržují a plisování vydrží i mokrou údržbu. Nadčasová elegance těchto kabelek a doplňků se velmi rychle stává středem pozornosti a komplimenty se na ně jen lepí. ;)

novinky-iittala-podzim12

novinky-iittala-podzim13  novinky-iittala-podzim14

Nevíme jak vám, ale nám se tohle ultra teplé léto moc líbilo, všechny ty krásné dlouhé večery a brzké ranní procházky… ale najednou je pryč a nástup podzimu bude, jak se zdá, stejně rychlý, jako přišlo léto. Finská iittala má pro nás plno krásných podzimních svícnů, vytahujeme v showroomu teplé deky Lapuan Kankurit a těšíme se na romantiku chladných dnů. A vám přejeme, ať si je také užíváte, nejlépe s partou přátel, s dobrým jídlem a krásnými věcmi kolem sebe… prostě ve stylu #arki_everyday.

 novinky-iittala-podzim-produkt1novinky-iittala-podzim-produkt4novinky-iittala-podzim-produkt3novinky-iittala-podzim-produkt2

novinky-iittala-podzim-produkt7novinky-iittala-podzim-produkt6novinky-iittala-podzim-produkt5novinky-iittala-podzim-produkt8