NOVOROČNÍ PŘEDSEVZETÍ

 př_3

Na tohle téma se chystám psát už od konce prosince a vzhledem k tomu, že moje téměř jediné předsevzetí bylo lépe si všechno zorganizovat a nebýt pořád za hranicí svých možností, fakt, že tento blog píšu v půlce února, mluví sám za sebe. Na druhou stranu – další z mých plánů je brát všechno z té lepší stránky, takže většina předsevzetí už ne-li dávno vzala za své, nebo se blíží tomu, že se z nich stanou výkřiky do tmy našich zaběhlých životů – beru to jako šanci, že někomu možná přece jen pomůžu nějakou tu změnu provést.

Takže na začátek – co to vlastně předsevzetí jsou? Pro mě je to báječná energie, která nám umožní zkusit něco změnit. A když se nebudeme jen dívat a stěžovat si, ale také  V I D Ě T , tak uvidíme, že předmětem předsevzetí jsou věci, které prostě změnit toužíme. A proč tak rychle berou za své? Podle mě ze dvou důvodů: za prvé nevidíme jejich pravou podstatu, přínos pro náš život, a za druhé na to jdeme tvrdě, naplno a zároveň tak trochu víme, že nám to prostě stejně nevydrží – statisticky takhle předsevzetí přece v 90% případů dopadnou.

př_2 př_1

Ale co kdybychom to uviděli – tohle mě opravdu trápí, nevyhovuje, ráda bych to změnila. Uviděli ve smyslu, tohle by mi mohlo moc a v dobrém změnit život.  To by nejednou byl mnohem pádnější argument pro to vydržet. A vydržet něco, co nám najednou rozhodí život, zabere dost času, který tak jako tak nemáme, a vlastně ani nevíme jak na to. Kromě toho, výsledky stejně budou vidět až za nějakou dobu, to je docela těžké i pro někoho s pevnou vůlí.  Kromě toho je mnohem lehčí říct ono to nešlo, než zatnout zuby a už posté vymyslet kličky, zkratky, triky a berličky jak se tam kde chceme být, dostat. 

př_5 př_6

A protože většina věcí v životě je jednoduchá, i na tohle existuje jeden báječný trik. Už jsem o něm psala v blogu o jarním úklidu a pro mě to je BEST OF, protože s ním mám pocit, že dokážu téměř cokoliv. Jde o to rozporcovat mamuta.  Udělat si z něj jednohubky. A je úplně jedno, co zrovna řešíte.  Ať už se toužíte naučit vařit, změnit svůj život na minimalistický, přestvět si předsíň, cvičit a žít zdravě, nebo si prostě jen víc užívat přírodu a relax, nebojte se, seberte všechnu vůli co máte a s kuráží se do toho pusťte.  

př_7

Uvedu konkrétní příklad, který trápí mě, ráda bych psala blog častěji, ale… (milion důvodů proč to nejde). Proč je chci psát vím. Ale jak to udělat? Rozkouskuji na malé krůčky a podívejte se za půl roku na frekvenci mých článků :). A teď jsem použila ještě jednu obrovskou, pro mě motivační berličku – někomu o tom řekněte, a pokaždé, když už to budete chtít vzdát, bude to tak trochu blbý když se zeptá (zeptají). A pokud si ty malé kousky nedokážete představit, tady jsou ty moje konkrétní blogové:

A nebojte se dát si tam úplně srandovní malé krůčky (uvádím jako příklad v závorce), já si je dělám dodatečně až když se mi do některé fáze opravdu nechce pustit. A klidně si to napište někam tajně, protože když se teď tak na to dívám, vypadá to divně, ale je to zaručený návod, jak to dát! A poslední poznámka – může se stát, že v půlce se ukáže, že cesta vede jinudy, netlačte na pilu, ale nevzdávejte to. Prostě si neříkejte "proč zrovna já" ale řekněte si "jak dál?" a napište nový seznam... 

 • vybrat téma
 • vymyslet strukturu
 • napsat text
  • znovu si ho několikrát přečíst, aby to dávalo smysl
  • najít fotky
  • vložit k článku fotky (najít fotky, uložit upravené do složky, nahrát do e-shopu, vložit do článku, zkontrolovat že to je spolu pěkné)
  • vyladit vizuálně
  • dodat propojky a prokliky na arki
  • dodat produkty k nákupu
  • přidat prokliky na další blogové články
  • propagovat newsletterem
  • propagovat na sociálních sítích

 

Držím všem pěsti, nebojte se měnit věci pomalu, buďte na sebe hodní, začněte malými krůčky a na konci roku si povíme, jak obrovské změny (k dobrému) se vám podařilo takhle líně, pomalu a v pohodě uskutečnit.

Krásný rok 2020! Eva

 


...máte chuť si přečíst další články? 

titulní_mini_nr1_10 (2)_2

PROČ PROPADNOUT MINIMALISMU? 


TITULNÍ_OSUŠKY

O OSUŠKÁCH Z FINSKÉHO LAPUANU 


 podzimni-peceni-cover

O PODZIMNÍM PEČENÍ


letni-textil-lapuan-kankurit-cover

 O UTĚRKÁCH A ZÁSTĚRÁCH Z LAPUANU 


nejkrasnejsi-design-hrncu-tools-cover

O HRNCÍCH TOOLS


chalupareni_arki_everyday-cover

O CHALUPAŘENÍ PODLE ARKI