FINSKÉ RECEPTY – RUNEBERGOVY BÁBOVIČKY

finske-recepty-runebergovy-babovicky-cover
 

Milujete sladké? My moc! Sice máme období, třeba před létem, kdy se sladkého zříkáme a myslíme si, že tím zachráníme naše postavy, které se chystají před létem do plavek, ale pak přijde to letní zobání borůvkových koláčů od babiček, malin se šlehačkou, jahodových a švestkových knedlíků a kupy zmrzlin…

finske-recepty-runebergovy-babovicky1

Dnes vám chceme představit další finský tradiční recept, tentokrát na něco sladkého. Pokud chcete na vaší oslavě oslnit a naservírovat něco netradičního zkuste recept na RUNEBERGOVY BÁBOVIČKY. Když je naservírujete na krásné finském porcelánu, určitě si návštěva odnese nejen krásný pocit z dobrého dezertu, ale i estetický zážitek.

finske-recepty-runebergovy-babovicky2

Johan Ludvig Runeberg je finský národní básník a autor finské hymny. Původní dortíky vynalezla básníkova žena Fredrika, časem se začaly péct v mnoha podobách. Sám  Johan Ludvig Runeberg je prý snídal hojně prolité alkoholem.

Každý rok se 5. února ve Finsku slaví „Runebergův den“. K tomuto dni se servírují samozřejmě Runebergovy bábovičky, které nechybí na žádné finské oslavě.

Nám se nejvíce líbí tento recept! Stačí zajít jenom na maliny, a pokud doma nemáte zázvorové sušenky, v Ikea je většinou mají.

finske-recepty-runebergovy-babovicky3

Pokud chystáte na víkend nějakou společnou akci s přáteli nebo budete chtít jenom oslnit netradiční nedělní snídaní, inspirujte se naší nabídkou finské Iittaly, jak netradičně bábovky nebo i klidně klasícké mufiiny servírovat: 

fyd-produkt8fyd-produkt9fyd-produkt3fyd-produkt7