NOVINKA V ARKI: STELTON – DÁNSKÁ DESIGNOVÁ KLASIKA

novinka-v-arki-stelton-danska-designova-klasika-cover

Stelton je již více než 50 let synonymem exkluzivního dánského designu. Vize Steltonu je obohatit každodenní život lidí o kvalitní design, který je inovativní a překvapivý a to je skoro totožné s vizí arki. Stelton jsme toužili prodávat od začátku, co obchod s designem máme, a to nejen proto, že pár kousků si již hýčkáme doma a jak jinak… doslova je milujeme. Nádherné na pohled a praktické na použití... Tyhle termosky, konvičky, french pressy... s nezaměnitelným tvarem dělají radost v mnoha domácnostech již od roku 1960.

Stelton byl v roce 1960 založen v Dánsku dvěma přáteli Nielsem Stellanem Hømem a Cartonem Madelairem, z jejichž křestních jmen Stellan a Carton je tvořeno jméno značky. Vize značky „Stelton state of mind“ vyjadřuje jakýsi stav mysli, který sdílí designéři značky i samotní uživatelé výrobků.

Stelton je naše další milovaná značka, dánská designová klasika, ale pojďte se s námi podívat na naše vybrané kousky, ze kterých jnyní můžete na arki vybírat. U nás na eshopu najdete produkty vybrané ze čtyř kolekcí Stelton: Classic, Danish modern 2.0, Nordic a i:cons. 

novinka-v-arki-stelton-danska-designova-klasika1

Tvůrce kolekce CLASSIC STELTON Erik Magnussen navrhl již v roce 1977 termosku EM77, která se hned se proměnila v absolutní bestseller, který do dneška představuje „vlajkovou loď“ mezi produkty. V řadě EM77 si můžete vybrat french press o objemu 1l a termosky o objemu 0,5l a 1l. Nálevka, připomínající ptačí zobáček je funkčně perfektní (nikde nic nekape), zavírání je geniálně jednoduché, a nápoje v ní vydrží teplé (či v létě studené) opravdu dlouho. 

Celá řada EM77 je považována za ikonický produkt skandinávského designu a byla oceněna prestižní iF design award v roce 1992, ID Prize v roce 1997 a Danish Design Award (Classic Category) v roce 2007.

novinka-v-arki-stelton-danska-designova-klasika2 

Tyhle nádherné konvičky, s typickou černou tečkou, si můžete vybírat z mnoha barev. Ale uznejme, že základní černá a bílá jsou prostě úplně bez chyby. Pro milovníky oceli existuje v provedení leštěných kovových povrchů.

novinka-v-arki-stelton-danska-designova-klasika3

novinka-v-arki-stelton-danska-designova-klasika4

Kolekci DANNISH-MODERN navrhlo designerské studio Holmbäck Nordentoft a inspirací mu byla zlatá 50. a 60. léta dánského designu. My jsme z ní vybrali řadu EMMA, a to hlavně termosky a varné konvice s bukovým uchem, které se vyrábějí v nádherných pastelových tónech, a také pár kousků nádobí. Moc nás baví servírovací tác a talíře na dorty. 

novinka-v-arki-stelton-danska-designova-klasika5

novinka-v-arki-stelton-danska-designova-klasika6

novinka-v-arki-stelton-danska-designova-klasika7

Tajné: tahle varná konvice je podle nás jedna z nejhezčích, co se dají sehant. Když jsme si ji pořídili domů, byli jsme totálně nadšení. Oproti některým funkčně vyladěným konvičkám má tato jen úplně základní funkce – ručně otevřít víčko, podívat se, jestli je správné mnořství vody a uvařit... toť vše. Je pravda, že v první chvíli nás to trochu zaskočilo, ale máme ji už rok a nikdy jsme neměli pocit, že by na ní něco vadilo – naopak, pokaždé si pomyslím, jak je báječná! 

novinka-v-arki-stelton-danska-designova-klasika8

Z řady NORDIC STELTON u nás najdete kolekci Theo, kterou navrhl kanadský designér Francis Cayouette, a která v roce 2015 získala ocenění iF design award. A také kolekci Collar, která pochází z dílny italského designerského dua Daniel Debiasi a Fredrico Sandri.

novinka-v-arki-stelton-danska-designova-klasika9

Theo – to jsou šálky, konvičky, překapávače, dózy... v kombinaci kameniny a bambusového dřeva. Nádherné tvary a kombinace černé se dřevem již snad ani žádné dodatky nepotřebují. Stačí se jen zasnít... a možná si už jen sehnat tu nejlepší kávu. 

novinka-v-arki-stelton-danska-designova-klasika21

novinka-v-arki-stelton-danska-designova-klasika31       

Kolekce Collar, ve které se spojila italská láska ke kávě se skandinávskou precizností. Collar, to jsou čtyři kousky pro vášnivého milovníka kávy a designu – mlýnek na kávu, kávovar mokka, konvička na ohřívání a servírování mléka a cukřenka. Všechny čtyři z nerezové oceli potažené teflonem, s rukojetí z dubového dřeva. 

novinka-v-arki-stelton-danska-designova-klasika22

novinka-v-arki-stelton-danska-designova-klasika23

Z kolekce I:CONS jsme vybrali termosky na nápoje „na cestu do práce“ TO GO. Nerezové termosky v nádherných barvách mají speciální systém zavírání, který lze ovládat jednou rukou. Po otevření můžete pít stejně jako z klasického hrníčku po celém obvodu. 

novinka-v-arki-stelton-danska-designova-klasika24

novinka-v-arki-stelton-danska-designova-klasika25

novinka-v-arki-stelton-danska-designova-klasika27

Ať už si vyberete ze značky Stelton cokoliv, jsme si jistí, že to bude skvělá volba, případně že dárek Stelton udělá radost a bude se denně používat! Vítejte a nádherném světě less is more – Stelton.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.