Take what you need - hrajte nejen o Vánocích

Rodinná atmosféra

Vánoční shon je občas pěkným zabijákem rodinných vztahů. Maminka musí uklízet, vařit, dělat rohlíčky, mýt okna a nakupovat dárky, tatínek je pořád v práci a děti se mohou cítit osamocenější, než kdy jindy. Máte také doma "válečný stav"? Zastavte se aspoň na chvíli. Plná linka nádobí a nepořádek v pokojíčku nikomu neuteče. Zkuste si zahrát hru -Take what you need. Pravidla vám představíme v dnešním dárečku ke 4.prosinci.

Pravidla hry

Každá hra má svá jasně daná pravidla. Hra - Take what you need - je jasně daná nemá. A to je právě to krásné. Nemusíte je hrát s kostkami ani si na hru vyhraňovat "speciální čas", prostě ji hrajete v průběhu dne. Jak na to?

O co jde?

Hra Take what you need (v překladu vezmi si co potřebuješ) si zakládá na rodinném nebo společenském kontaktu. Její podstatou je vyjádření přání, které ve spojitosti s danou osobou, se kterou hrajete, pociťujete. Ale pozor! Podstatou není vyjadřovat si hmotná přání jako například:"Chci lokomotivu", ale přání emocionální, chtějte to, co vám od dané osoby chybí nejvíce: "Potřebuji prostě jen obejmout a hladit po vlasech." Že to je nemožné nebo dokonce trapné? Zkuste to, za to nic nedáte. Možná i vy zjistíte, že potřebujete více času s rodinou a mytí oken prostě počká na jindy. 

Co k tomu potřebujete?

Nic složitého, papír, tužku nebo bloček, který si pro hru vyhradíte. Můžete jej schovávat v šuplíku a jednou za pár dní zkontrolovat, zda nepřibylo nějaké přání. Uvidíte, že si hru velmi zamilujete a možná vám vydrží i po celý rok (to bychom si pro vás moc přáli).

Jako ideální zápisník pro Take what you need se nám zdají kousky od českých Papelote.

papelote

Přejeme vám příjemnou neděli a hodně energie

#budtezasevicearki

Tým arki.cz

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.