Takhle pečou Mazané matky

15451059_937190903079114_1290500589_n

Protože milujeme domácí přípravu vánočních pochoutek, oslovili jsme Mazané matky Renču a Janu z Pardubic, aby pro nás a také vás připravily svůj oblíbený recept na vánoční cukroví. Naservírované samozřejmě na našem milovaném nádobí Iittala. Třeba se právě do tohoto neodolatelného receptu pustíte také, co myslíte?  

Jednoduché a chutné

Recept je snadný a jak říkají holky Mazané matky: někdy jedno cukroví na provonění bytu a zábavu s dětmi stačí, a my dodáváme: zejména když je šmrncovní a jednoduché jako mince Pies.

Na těsto budete potřebovat: 35 dkg hladké mouky, 1 žloutek, 15 dkg másla, a 3 polévkové lžíce studené vody.

Vypracujte hladké těsto, které necháte půl hodiny odpočinout zabalené ve fólii v ledničce. Ovocnou náplň si můžete zvolit sami, v rytmu „co dům dal“: mandle, sušené ovoce na kostky, oříšky, můžete přidat i pár kapek alkoholu a celé to spojte trochou másla. Ti, kdo nemají čas, si koupí směs na mince Pies v obchodě, nejlépe v Marks & Spencer.
Mince Pies pečte ve formě na muffiny. Na dno dejte kolečko z těsta, na kterém jste nadělali vroubky, propíchejte ho vidličkou, potom vezměte lžičku ovocné náplně a rozetřete ji až ke krajům těsta a navrch dejte vykrojenou hvězdičku.

Pečte v troubě na 200°C, dokud těsto nezrůžoví. Pak už jen pocukrujte a užívejte si krásnou vánoční atmosféru... Představa, že za okny sněží a vy nemusíte jít zítra do práce není vůbec zakázaná.

Chcete také své talířky Sarjaton? 

Sada talířů Iittala z kolekce Sarjaton.

1. Talíř Sarjaton hluboký 220 mm pletený

2. Talíř Sarjaton pletený 220 mm šedý

3. Talíř Sarjaton stromečkový 260 mm bílý

4. Talíř Sarjaton pletený 220 mm bílý

Děkujeme Mazaným matkám za báječný recept, kterému to na našem talířku Sarjaton moc sluší.

Tým arki.cz

foto: Mazané matky

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.