KOLEKCE TEEMA TIIMI

teema-tiimi-se-predstavuje-cover 

Krása jednoduchosti… to je kolekce Teema, kterou od nás již dobře znáte. Designové nádobí ze série Teema od finské značky Iittala se používá v domácnostech po celém světě již přes 60 let. Nadčasová filosofie designéra Kaj Francka, velikána finského designu, inspirovala několik mladých asijských designérů, kteří obohatili ikonickou sérii Teema o další unikátní kousky s názvem Teema Tiimi, kterou bychom vám rádi představili. Je reakcí na nový multikulturní svět a nové zvyky při stolování a stravování.

Celá kolekce s japonským nádechem je navržena, aby do interiéru vnesla minimalistický styl, jednoduchost a harmonii. Jednobarevnost a čisté tvary jsou dalšími synonymy perfektně vystihující Teema Tiimi.

Teema-tiimi-se-predstavuje1  Teema-tiimi-se-predstavuje2

Teema-tiimi-se-predstavuje3  Teema-tiimi-se-predstavuje5

A co vlastně znamenají ta slova „Teema Tiimi“? Názvy pocházejí z finštiny. Teema ( v překladu „téma“) a Tiimi ( v překladu „tým“). Ano, přesně ten tým mladých talentovaných designérů, který kolekci vytvořil.

Teema-tiimi-se-predstavuje-designer1  Teema-tiimi-se-predstavuje-designer2  Teema-tiimi-se-predstavuje-designer3

Hlavní moto finského designéra Kaj Francka zní: „Barva je jedinou potřebnou dekorací“. A my v případě kolekce Teema úplně souhlasíme. 

Teema-tiimi-se-predstavuje11  Teema-tiimi-se-predstavuje8

Letošní nové přírůstky do rodiny Teema Tiimi jsou krásné nové misky a talíře v barvě tmavě šedé (tzv. dotted grey). Šedé glazování s kropenatým tečkováním působí zemitým dojmem, v kombinaci s bílými nebo jednotně šedými kousky ze stejné kolekce a dalším nádobím, klidně nejen od značky Iittala, vypadají perfektně!

Univerzální moderní barvy a jednoduché tvary skvěle vyniknou jak na každodenním prostřeném stole, tak u svátečního stolování. Zkrátka se budou hodit téměř ke všemu, co už v kuchyni máte! :)