ULTRAMARINE – BARVA K NEZÁVISLOTI FINSKA

blog_blue

K oslavám stého výročí nezávislosti Finska vytvořila v roce 2017 Iittala speciální kolekci hluboce zářící ultramarínové (sytě modré) barvy jako poctu jasnosti a opravdového tepla finského národního charakteru. Prohlédněte si nádhrenou kolekci v novém článku a inspirujte se novou modrou. Možná právě váš domov potřebuje kapku „živé vody“ v podobě nádherných doplňků a kuchyňského porcelánu Iittala.

Nová kolekce Iittala - modrá ultramarine pro rok 2017

V kolekci Teema jsou novinkami dvě barvy – světle modrá a modrá s tečkami. Také si jistě všimnete nového ptáčka z kolekce ručně foukaných sošek Birds by Toikka - Finland 100, který vkusně doplňuje celou sérii. My si okamžitě zamilovali novou vázu Alvar Aalto. Ta barva jí prostě sluší!

Nová kolekce Iittala - modrá ultramarine pro rok 2017 - Teema a Kastehelmi

Talíře z nové kolekce pro rok 2017 - ultramarine Iittala

Máme pro vás ještě jednu inspiraci pro tento rok. Je jím nová barva, kterou každý rok udává společnost Pantone. Pro letošní rok 2017 zvolila jako barvu roku zelenou, která přesněji nese název greenery = zeleň. Jedná se o osvěžující a revitalizující odstín, symbolizující nový začátek. Pokud hledáte něco, pro svůj nový začátek, přinášíme vám pár nápadů jak osvěžit domov právě barvičkou greenery.

pantone_green

1. Svícen Kivi Iittala jablíčkové zelená

2. Sklenice Kartio Iittala zelená

3. Sklenice Aino Aalto Iittala zelená

4. Svícen Kastehelmi Iittala jablíčkově zelená

5. Miska Kastehelmi Iittala zelená

 

Tým arki.cz

zdroj: iittala, pinterest, vlastní

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.