Varování – severský design je silně návykový!

Severský design - kousky z kolekce Ultima Thule, sklenice hodné samotného agenta OO7

Varování – severský design je silně návykový! Jednoduché tvary, světlé prostory a dechberoucí design. I tak se dá charakterizovat severský design, který učaroval jednotlivcům, rodinám i celým davům. Ale pro nás z arki  je severský design něco víc. Je to rodina samotná, potěšení z přítomnosti našich blízkých a teplo "rodinného krbu". Design totiž nikdy nemůže fungovat bez důležitého článku - a to jsou lidé, kteří si ho užívají.

Máte doma design?

Určitě si teď říkáte: "Já doma určitě nic hezkého nemám. Je mi to jedno. Je to stejně fuk, kde bydlím. Proč bych zkrášloval pronajatý byt?" Zkuste se na svůj dům podívat z jiného úhlu a najít v něm detail, který se vám líbí a máte ho rádi. Může to být váš starý "kafáč", který milujete nadevše a nikdo jiný z něj nesmí pít, ale taky to může být starší komoda, která by potřebovala trochu natřít a bude zase krásná. Design tvoříme tím, že v něm žijeme a žijeme s ním. 

Nádherná kolekce hrníčků a šálků z finského porcelánu Iittala Vázy Savoy se hodí do jakéhokoliv interiéru - nejen toho skandinávského

Jak na severský design?

Základem všeho je rozhodnutí, že vám záleží na tom, co kupujete a z čeho chcete mít potěšení. Čím vyšší hodnota daného kousku, tím vyšší hodnotu bude mít i pro vás. Uvědmoníte si totiž, že vaše peníze mají hodnotu, vytvářejí krásné prostředí, které milujete vy i vaše rodina. Vemte si například jednoduché kousky z finské kolekce Iittala Teema. Teema je nádherná sama o sobě a perfektně se kombinuje. Přesně pasuje do konceptu severského jednoduchého designu. Žádné kudrlinky, linky a zlaté zdobení. Teema je jednoduchá a díky tomu ji pohodlně zkombinujete se vším co momentálně máte.

Kupováním designu se naučíte rozumět hodnotě peněz. Hodnota peněz vám připomene, kolik času jste museli pro daný nákup obětovat. To, kolik času jste obětovali, vám zase připomene, že času nemáte mnoho a je to právě čas a ne peníze, který je ve světě tou nejpotřebnější, nejcenější a nejprodávanější komoditou.

Sklenice a karafa Ultima Thule - severský šperk mezi skleňenými výrobky

Chcete se naučit žít s designem a umět si ho dovolit?

Sledujte náš blog přímo zde, na e-shopu arki.cz, a také novinky, které přidáváme. Rádi vás naučíme, jak kombinovat staré a nové, jak využívat věci, které byste normálně už vyhodili, a přidat k nim vždy něco severského a nového. Postupně vás naučíme, jak si vybudovat vlastní designový domov, který budete opravdu milovat.

NÁŠ BLOG MŮŽETE ZAČÍT ČÍST ZDE

I Mumínci jsou součástí severského designu.

Designové severské kousky z kolece Iittala

,

 

 

 

 

 

 

 

 

Z této sekce si můžete vybrat například:

 

 

Tým arki

www.arki.cz

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.