VÝSTAVA MIROSLAVA ŠAŠKA

vystava-miroslava-saska-cover

V Praze dnes začíná výstava báječného českého výtvarníka Miroslava Šaška, který jako emigrant žil v Mnichově a Paříži, hodně cestoval a na svých cestách maloval, a hlavně pozoroval... díky tomu se může svět těšit ze 17 krásných průvodců To je... Průvodci vznikali v letech 1959 až 1974 a patří ke klenotům světové knižní tvorby. U nás byl Miroslav Šašek samozřejmě zakázaný, a tak jeho knihy začal vydávat Baobab až nyní. 

Pokud se chystáte na tolik oblíbené prodloužené víkendy, v těchto knihách najdete vše potřebné, můžete si být jisti, že nevynecháte nic zásadního, naopak, Miroslav Šašek vám umožní vidět dané místo jinýma očima, všímat si detailů, chování lidí, najít tajný park a nebo zkusit místní kulinářské speciality. Prostě váš zážitek bude mnohem intenzivnější. 

vystava-miroslava-saska1

Pokud cestujete prstem po mapě, čtete si doma s dětmi, zaručujeme, že se budete cítit, jako byste v jednotlivých městech a zemích byli. Děti si snadno zapamatují jednotlivé detaily, a možná potom zazáří v hodině zeměpisu. A možná v nich tyto knihy vzbudí chuť na cesty se opravdu vydat. A všichni víme, že cestování je jedna z nejlepších věcí, které můžeme našim dětem do života poskytnout. 

vystava-miroslava-saska2

A co vás v těchto knížkách čeká? Krásné ilustrace texty, které přinášejí jak fakta, tak „drby“ a zajímavosti, které vás rozhodně nadchnou a pobaví. To, že měla např. Paříž 10 milionů obyvatel, už dávno není pravda (seznam změn najdete na zadním přebalu knih), ale tisíce koček rozhodně můžete stále v Paříži potkávat. A nezapomeňte si prohlédnout první a poslední stranu knihy, kde je autoportrét malíře, který na začátku přijíždí jako cestovatel, a na konci vyjíždí jako prvý... třeba Pařížan, v tomto případě v baretu, elegantně oblečený. 

vystava-miroslava-saska3

Nehledě na to, že estetický zážitek je s Miroslavem Šaškem prostě skvělý. Takže, dokupte knihy (my jsme na ně pro vás připravili tento týden slevu 20%), a naplánujte cestu do Prahy, ve Ville Pellé ode dneška každé úterý až neděli si můžete od 13–18hod užít Šaškovu tvorbu pro děti doprovázenou interaktivními modely a workshopy. A my se vypravíme taky a co nejdříve vám podáme zprávu přímo z místa výstavy.


vystava-miroslava-saska4