VZPOMÍNKY NA LÉTO

vzpominky-na-leto-cover

Netuším, jestli všichni sdílíte rodičovské a prarodičovské povinnosti, ale když to tak pozoruji, většina z nás je jimi nějakým způsobem dotčena. A i když je to sem tam velký fofr, to dotčení je krásné, protože možná jsme romantik, ale nic lepšího než mít možnost sdílet svůj život s dětmi, které připravujeme na ten jejich, nás nemohlo potkat... a s nimi samozřejmě prázdniny. Ty naše byly letos velice cestovatelské, a na konci jsme se shodli, že to bylo fajn, ale... ty pravé jsou pro nás v klidu v lese, u rybníka, s přáteli na chalupě a na tůrách po horách...  

vzpominky-na-leto1

Možná jsou ty vaše úplně stejné a nebo trochu, a možná i velice jiné. V každém případě se na ně dost dlouho vzpomíná, a protože jsme arki, jsme přesvědčeni, že je moc fajn ty vzpomínky nějak pěkně uchovat. A kromě toho, je teprve pár dnů po začátku školy, a máme pocit, že malé zklidnění večer nad výrobou fotoalba z prázdnin nás krásně pohladí po duši. Nehledě na to, že zářijové počasí úplně vyzývá k tomu, abychom si k večer udělali horké kakao a zahřáli se v teplé dece.

vzpominky-na-leto2

Naše děti jsou moc rády o prázdninách doma, my chodíme do práce, ale snažíme se alespoň spolu ráno posnídat. A tak si rádi dopřejeme i teď naše tradiční společné snídaně. Mimochodem, že se potkáme každé ráno a večer u stolu považuji za jeden z největších luxusů našeho života. Co takhle si trochu přivstat a vychutnat pořádnou pohodovou snídani i ve všední den? Na talířcích s Mumínky to bude obzvlášť stylové. :)

vzpominky-na-leto3

A pokud máte taky pocit, že se z vašeho života opět stal jeden velký maraton, zastavte ho! Udělejte si chvíli čas a zahrajte si s dětmi třeba pexeso. Nebojte, práce, úklid i všechno ostatní určitě počká! Je zvláštní, jak nás to léto k těmto věcem samo o sobě naláká... 

vzpominky-na-leto4

vzpominky-na-leto5

A pro rodiče prvňáčků ještě oprašujeme jednu skvělou knížku, která dostala plno ocenění, a už se o ní přestalo trochu mluvit... Šmalcova abeceda, plná krásných básniček k jednotlivým písmenkům, rébusů, obrázků. A dá se k ní koupit i vždy aktuální :) pexeso

vzpominky-na-leto6

vzpominky-na-leto-70

My jsme si oblíbili pexeso od OOH NOO (a nejen pexeso). Třeba s písmenkovými kostkami si můžete krásně vyhrát.  A i když už děti nejsou malé, takový vzkaz třeba jako SVACINA (mezi školou a kroužkem) a nebo CHCI VYNDAT v blízkosti myčky by mohly pomoci pohodovějšímu chodu domácnosti, co myslíte?

vzpominky-na-leto-8

vzpominky-na-leto-9

vzpominky-na-leto-10

Už jste slyšeli o tom, jak moc je důležité pravidelně vybavit děti kapesným? S tím, že to jsou jen a jen jejich peníze, a mohou si s nimi dělat co chtějí... a stejně často slýchám i to, jak je děti všechny utratí za malou chvilku. A úplně stále mě to trochu děsí – protože tím vychováváme děti, které neumí se svými penězi hospodařit. A protože se učí nejraději hrou, třeba je potěší KAPESNÍK od Clever Minds. Naučte své děti s námi hospodařit včas! 

vzpominky-na-leto-11

Maminky, tatínkové, babičky, dědové... na sebe taky nezapomínejte. Maminka mojí kamarádky měla takový zvyk – když přišla domů, nikdo ji nesměl dvacet minut vůbec ničím rušit, sedla si, dala si nohy nahoru a vychutnala si výborné kafe. Jak geniálně jednoduché, ale kdo z nás to dělá? Myslím, že tyhle okamžiky mohou změnit celá rodinná odpoledne. Já osobně to rozhodně plánuji vyzkoušet.  

vzpominky-na-leto12

Možná vás v tuhle chvíli napadne plno věcí, které je třeba udělat, a nebo které byste rádi i v tom shonu zažili... nejlepší je všechno hned zapsat – a potom „odfajfkovat“, třeba ve skvělém sešitě todo Clever Minds.

Přejeme vám krásný a co nejvíc hladký vstup do nového školního roku, plno báječných plánů a tajně doufáme, že všichni máte z prázdnin moc a moc krásných vzpomínek. A tak pokračujme v jejich vyrábění a mějme se arki!

A pokud si budete chtít udělat radost, a nebo pořídit některého z našich oblíbených pomocníků hned nebo si pořádně vybrat na našem eshopu

vzpominky-na-leto-produkt1vzpominky-na-leto-produkt7vzpominky-na-leto-produkt4vzpominky-na-leto-produkt3

vzpominky-na-leto-produkt8vzpominky-na-leto-produkt6vzpominky-na-leto-produkt5vzpominky-na-leto-produkt2

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.