Pták Mediator dove Iittala

 
Efekt lupa
 
  • 1 z 5

Jemnost a klid vyzařující z ptáčka Mediator dove.

Dostupnost do 2–4 týdnů
6 900 Kč    
Kód produktu 1007641
Výrobce IITTALA
Kategorie Birds by Toikka
 

Design: Oiva Toikka, 1972.

Oiva Toikka je velkým pojmem ve sklářském designu a jedním z jeho velkých projektů je kolekce ptáčků z ručně foukaného skla pro Iittalu. Kolekce pro vášnivé sběratele. Každý ptáček má svoji osobnost a i každý skleněný pták má své drobné rozdíly, kterým si tvoří vlastní jedinečnost. 

Jako symbol míru vznikl pták Mediator Dove, který dosáhl dokonalé rovnováhy mezi jednoduchým a harmonickým designem. Individuálně ručně vyráběný pták, je zcela průsvitný a dovoluje divákům jedinečný pohled. Tyto krásní malí tvorové jsou ceněnými uměleckými předměty, které přinášejí radost do jakéhokoliv domu, kanceláře nebo interiéru.

O KOLEKCI BIRDS BY TOIKKA:

Nejen kolekcí těchto nádherných dekorací se Oiva Toikka vepsal do historie finského designu. Díky citlivému přístupu a obrovským schopnostem, které naplno promítl do své práce pro firmu Iittalavznikla sběratelská kolekce Birds by Toikka. První vlaštovka tohoto souboru vylétla už v roce 1972 v podobě malého ptáčka z čeledi tyranovití. Každý ptáček má svůj vzor v přírodě. Celá tato kolekce je výjimečná obdivuhodným řemeslným zpracováním. Sám Toikka pracoval ve sklárnách s dělníky na tvorbě jednotlivých ptáčků, a využíval nezaměnitelné schopnosti každého z nich pro tvorbu uměleckých unikátů.V dnešní době obsahuje kolekce více než 500 kusů, které jsou vyhledávanými sběratelskými kousky a okolo nejvzácnějších z nich se utvořila oddaná komunita nadšených lidí, obdivující jak zpracování, tak podobnost s jejich reálnými protějšky.

  • Zabaleno v dárkové krabici
  • Velikost: 170 x 120 mm
  • Materiál: sklo
  • Údržba: otřít vlhkým hadříkem
Designér Oiva Toikka
Velikost 170 x 120 mm
Materiál sklo – ručně foukané

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.