Ptáček Anna Birds by Toikka iittala

 

Ptáčci Anna a Mari byli vytvořeni pro tuto nádhernou sbírku v roce 2017.

Dostupnost skladem
14 990 Kč    
Značka IITTALA
Kategorie Birds by Toikka
 

Design: Oiva Toikka 2016


Anna má kopulovitý, dutý design v měděné barvě, který nabízí novou interpretaci klasických ptáčků sklářského mistra Oiva Toikka. Individuálně ručně foukaný ptáček Anna poskytuje úkryt pro menšího ptáčka Mari nebo některý z vašich cenných pokladů. Tito krásní malí tvorové jsou ceněnými uměleckými předměty, které přinášejí radost do jakéhokoliv domu, kanceláře nebo interiéru.

Nejen kolekcí těchto nádherných dekorací se Oiva Toikka vepsal do historie finského designu. Díky citlivému přístupu a obrovským schopnostem, které naplno promítl do své práce pro firmu iittalavznikla sběratelská kolekce Birds by Toikka. První vlaštovka tohoto souboru vylétla už v roce 1972 v podobě malého ptáčka z čeledi tyranovití. Každý ptáček má svůj vzor v přírodě. Celá tato kolekce je výjimečná obdivuhodným řemeslným zpracováním.

Sám Oiva Toikka pracoval ve sklárnách s dělníky na tvorbě jednotlivých ptáčků a využíval nezaměnitelné schopnosti každého z nich pro tvorbu uměleckých unikátů. V dnešní době obsahuje kolekce více než 500 kusů, které jsou vyhledávanými sběratelskými kousky, protože každý rok přibudou noví a někteří se přestanou vyrábět. 
Okolo nejvzácnějších z nich se utvořila oddaná komunita nadšených lidí, obdivující jak zpracování, tak podobnost s jejich reálnými protějšky.

  • Zabaleno v dárkové krabici
  • Velikost: 24,5 x 24,5 cm
  • Materiál: sklo
  • Údržba: otřít vlhkým hadříkem
Designér Oiva Toikka
Velikost 24,5 x 24,5 cm
Materiál sklo – ručně foukané

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: