Blog

Výběr toho nejzajímavějšího z arki

blog_nejvybrane

Před deseti lety jsem si donesla z brněnského obchodu se skandinávským designem leták s ptáčky od IITTALY, měli jsme úplně malé děti, čerstvě dostavěný dům a samozřejmě dluhy. Přesto krásný leták přistál na nástěnce v kuchyni a já se mohla každý den zasnít, že jednou.... Dnes by tam rozhodně byla tato fotka!  

Výroční limitovaná kolekce Taika

blog_taika2

Před 10 lety přišla na svět kouzelně magická kolekce Taika od finské firmy IITTALA.

Ve Finštině Taika opravdu znamená magická a výstižnější název nemohla tato kolekce dostat. Život ji vdechl nadaný mladý finský designér Klaus Haapaniemi, který se věnuje jak výtvarné tvorbě, tak třeba i scénografii nebo kostýmnímu návrhářství. Slavný Fin si sice za své sídlo zvolil Londýn, ale evidentně ho finská příroda ve fantazii neopouští. 

Vzpomínky na léto

blog_vzpominky

Netuším, jestli všichni sdílíte rodičovské a prarodičovské povinnosti, ale když to tak pozoruji, většina z nás je jimi nějakým způsobem dotčena. A i když je to sem tam velký fofr, to dotčení je krásné, protože možná jsme romantik, ale nic lepšího než mít možnost sdílet svůj život s dětmi, které připravujeme na ten jejich, nás nemohlo potkat... a s nimi samozřejmě prázdniny. Ty naše byly letos velice cestovatelské, a na konci jsme se shodli, že to bylo fajn, ale... ty pravé jsou pro nás v klidu v lese, u rybníka, s přáteli na chalupě a na tůrách po horách...  

Jak jsme večeřeli pod širým nebem

blog_fyd_1

Celé prázdniny jsme vám posílali inspiraci na večeři pod širým nebem, a i my jsme se na jednu chystali. Tady je výsledek: v pátek 25. 8. jsme pozvali naše nejmilejší kamarády a uspořádali pro ně tu naši. Malou ochutnávku toho, jak vypadala, si můžete prohlédnout už dnes... a mimochodem: Finům přejeme už jenom další krásná století nezávislosti!

Finské recepty – Runebergovy bábovičky

blog_recept_1 

Milujete sladké? My moc! Sice máme období, třeba před létem, kdy se sladkého zříkáme a myslíme si, že tím zachráníme naše postavy, které se chystají před létem do plavek, ale pak přijde to letní zobání borůvkových koláčů od babiček, malin se šlehačkou, jahodových a švestkových knedlíků a kupy zmrzlin…

Finské recepty – gravalax s domácím chlebem

blog_recept2

Protože se o víkendu blíží celosvětová finská akce Finnish your dinner, na kterou Vás celé léto zveme a protože i my v arki se jí účastníme s naší malou zahradní párty a už ji pomalu začínáme chystat, máme pro Vás typy na jednoduchý Finský tradiční předkrm – GRAVALAX s domácím finským chlebem.

BARVY a IITALLA – nejkrásnější fotky od Niny

 16908906_1852751061609410_4056063347932528640_n 12783877_1728798644018235_1117235278_n

Přejeme vám krásné léto, a ať je plné pohody, slunce a zářivých barev. S Ninou, ambasadorkou finské značky Iittala, jsme vás už seznamovali. Rádi vám představíme další várku jejich fotografií zaostřenou na světlo.

Léto ve finském stylu

blog_fyd

Finové si umí letní období náležitě užívat, aby taky ne, když více než půl roku mají kolem sebe jenom zimu. Letní období je ve Finsku o setkávání se – pořádají venkovní večeře s přáteli, rodinou, sousedy, piknikují na rozkvetlé louce nebo klidně jen tak ve dvou zasednou s večeří na břehu jezera. Letošní výročí 100 let nezávislosti Finska se bude slavit na celém světě večeří pod širým nebem. Nás tenhle nápad nadchnul, protože rádi zkoušíme nové věci, rozhodli jsme se, že se k této celosvětové akci připojíme a uspořádáme si taky takovou večeři v arki stylu. Víte proč jsou obyvatelé Skandinávie jedním z nejšťastnějších lidí světa, i když kolem sebe mají půlku roku zimu a pošmourné počasí? Seveřané rádi tráví čas ve společnosti svých blízkých, kteří je dělají šťastnějšími bez ohledu na počasí. Zkuste to letos také tak, půlka léta je stále ještě před námi. :-) Využijte každé příležitost k posezení se svými blízkými! My jsme se rozhodli, že vás zkusíme inspirovat k nevšedním zážitkům.

Letní pohoda s dětmi a Mumínky

blog_mumin

Léto, prázdniny, chalupa... borůvky, lívance, šlehačka... kamarádi, rodina, pohoda... udělat si venku oheň, mít teplou deku a krásnou knihu za sychravých dnů... koupat se v rybníku, hrát karty, jen tak si povídat...
Tohle všechno podle nás neodmyslitelně patří k báječným, obyčejným, ale přece jen nezapomenutelným prázdninám. A na tohle všechno myslím, když když se dívám na kolekci nádobí s Mumínky. 

Květiny a Iittala – fotky od Niny potěší všechny milovníky skla a kytek

12950282_1716245128652458_1841937152_n 14063359_1740765606191353_1902944920_n

Se souhlasem naší oblíbené norské blogerky Niny (kterou na instagramu najdete pod jménem Krolalfen) jsme pro vás vybrali její krásné netradiční fotky finské značky IIttala. Nina fotí sklo a porcelán Iittala jako hobby, a je jakousi ambasadorkou této značky. Prostě ji milujeme – z jejích fotek je cítit nádherná domácí atmosféra. Tento blog je o inspiraci, jak spojit květiny a skleněné kousky od značky Iittala

Stránka 1 z 6 - 52 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.