Blog

POSLEDNÍ KUSY – JIŽ NEBUDOU

musuta-cover

iittala, jak ji všichni už asi znáte, moc svůj sortiment nemění, je zde již od roku 1881 a některé její výrobky těší svět už desítky let. Ale sem tam nějakou sérii vymění nová – a i letos iittala přináší nové barvy, nové prvky do stávajících, a hlavně jednu úplně novou kolekci. A taky se samozřejmě s pár kousky loučíme. a je to zvláštní, ale mnohdy značka zruší kolekce, které jsou u nás prostě oblíbené – a já pokaždé přemýšlím, jestli my Češi, máme tak odlišný názor na věc a kupujeme úplně něco jiného než celý svět. S čím se tedy loučíme letos? 

BLOMUS – DESIGNOVÁ ZNAČKA Z NĚMECKA

blog_blomus

Betonový budík, vaflované osušky, termosklenice, vonné svíčky ze sojového vosku… konečně! Už dlouho pokukujeme po speciálních výrobcích tohoto německého experta na nerezové doplňky pro domácnost. Nově tak na arki přidáváme překrásné funkční kousky určené i do koupelny, dokonce i do zahrady! Tady je malá ochutnávka toho nejlepšího a pár zajímavých informací o nové značce blomus.

ZEN A HOTOVO

zen-a-hotovo-cover

Nedávno jsem dočetla knížku Zen a hotovo, a z perspektivy právě dočteného to vypadá nádherně. To si člověk říká, že všechny úkoly odteď stihne tak nějak zlehka a rychleji, a začne mít ten nejkrásnější život. A potom přijde realita, to, že se musíme naučit ty všechny skvělé triky používat, aby ten super život přišel. Je to stejně snadné jako dobře jíst a často cvičit – to nejjednodušší na pěknou postavu. A úplně stejně snadné, jako naučit se mít doma pořádek, sem tam pozvat partu kamarádů a do běžného denního chaosu vnést krásu, zážitky a styl. To všechno jen tak mimochodem...

PODZIMNÍ KUCHAŘKY

podzimni-kucharky-cover

Pro inspiraci na podzimní pečení a vaření, ať už ve starém nebo novém kuchyňském nádobí, jsme vybrali tři nové báječné kuchařky! Všechny jsou tentokrát v angličtině, ale předpokládáme, že tím většině z vás čáru přes rozpočet neuděláme. A těm, co ještě angličtinu nepokořili, doufáme, přidáváme důvod navíc zapsat se do večerní školy.

PODZIMNÍ PEČENÍ

podzimni-peceni-cover

Už víte, jak si budete zpříjemňovat podzimní sychravé dny? Za nás je to rozhodně pečení, vaření a především ochutnávání dobrot z čerstvých sezónních surovin!

HAPPY BIRTHDAY ULTIMA THULE!

happy-birthday-ultima-thule-cover

Skleněná poezie z pera geniálního designéra slaví své jubileum. Kolekci Ultima Thule, kterou navrhl finský designér Tapio Wirkkala, je na světě už půl století a stále nám přináší stejnou krásu a luxus jako před padesáti lety. Zajímavý příběh, který se pojí se vznikem, inspirací a samotnou výrobou nádobí Ultima Thule stojí za pozornost, zejména teď, kdy slaví své kulaté výročí.

PODZIMNÍ NOVINKY IITTALA

novinky-iittala-podzim-cover

Užíváme si konec léta v duchu teplých deštivých dnů, příjemné atmosféry a designových novinek od finské iittaly! Broskve vystřídají jablka, pastelové barvy nahradí tlumenější odstíny. Letní grilování se přesune dovnitř a horké slunce se promění v malé plamínky ve svícnech. Někdy je čas na malou změnu a podzim k inspiraci přímo vybízí! Co je nového u iittaly? Temně modrá Ultima Thule, designové svícny inspirované finskými brzkými večery, utěrky s motivem tajících ledů v Laponsku. Je toho víc… pojďte se podívat, který kousek by ladil k vám? A jaká novinka nám udělala úplně největší radost?

PORADA NA NEJKRÁSNĚJŠÍM MÍSTĚ

porada-na-nejkrasnejsim-miste-cover

Máme kolem sebe rádi pěkné věci. Nepotřebujeme jich moc, ale chceme, aby ty, které máme, byly skvělé. Krásou se chceme obklopovat každý den a žít si tak to naše #arki_everyday. To ale neplatí pouze pro design! A tak jsme se vypravily na poradu na jednom z nejkrásnějších míst, a to pěkně po svých. Na kouzelném místě kousek od Jimramova, nad korunami stromů, obklopeni lesy a loukami, proběhla naše letní porada, kde jsme mimo jiné naplánovali, čím vás potěšit po prázdninách, na podzim a už máme skoro jasno i co bude na Vánoce. ;)

LEPŠÍ ZAČÁTEK

lepsi-zacatek-cover

Připravit si všechny věci, uklidit pokoj, nakoupit nové oblečení a výbavu pro snadnou práci… tak tohle jsem měla opravdu ráda, možná i proto, že jsme cestovali přiměřeně, a užila jsem si i lítání po vesnici, cesty na kole na koupaliště v sousední vesnici, trochu práce na zahradě, obědy u babičky, a jinak prostě skvělé volno. A tak jsem se poslední týden prázdnin těšila – na spolužáky, cesty ráno autobusem s celou partou, ale i režim, nové sešity, nové zážitky… a teď to dělají moje děti a já se s radostí dívám, jak šperkují sešity, chystají pomůcky, plánují… i když ty moje už mají podstatně míň času, ale s tím asi nikdo z nás nic moc nenadělá…

ABY SE JIM VE ŠKOLE LÍBILO

aby-se-jim-ve-skole-libilo-cover

Poslední dny prázdnin, a my doufáme, že pro vás byly skvělé. Sem tam sice bylo vedro až moc velké, ale ty studené večery mohly ještě chvilku počkat. Na druhou stranu nám připomínají, že už se máme pomalu chystat… spíš naše děti než my, ale my jsme tady na to, abychom jim pomohli. A já osobně jsem návraty do školy milovala, a děti chci vždycky učit to, že si mají na škole najít to pěkné, to, co je bude bavit. A tak v arki vybíráme i plno krásných knížek, se kterými se dá zabalit do deky a listovat a učit se vlastně jen tak mimochodem. A nebo sešity na poznámky, protože na zapsané úkoly se hůř zapomene, a nebo návody, jak to chodí ve školce pro ty naše nejmenší, které čeká ten obrovský krok z maminčiny náruče do velkého světa samostatnosti.

Stránka 1 z 8 - 78 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.