Blog

PODZIMNÍ PEČENÍ

podzimni-peceni-cover

Už víte, jak si budete zpříjemňovat podzimní sychravé dny? Za nás je to rozhodně pečení, vaření a především ochutnávání dobrot z čerstvých sezónních surovin! Podzim je nádherným ročním obdobím plným nových barev, vůní a chutí a přímo vybízí k malým kulinářským experimentům. 

VŠECHNO, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT O POVLEČENÍ OOH NOO

titulni2

Povlečení od Slovinské značky oohnoo je prostě skvělé, len je pevný a měkký, bavlny jemňoučké a hlavně... ty vzory, které se dají spolu všechny krásně kombinovat. Ale! Zjistili jsme, že mnohdy nevíte, jak objednat... a tak zde máme pro vás blog plný odpovědí na  docela početné a mnohdy zcela praktické otázky ohledně povlečení od téhle neuvěřitelné značky.

ČOKOLÁDA

čokoláda naladkova

Tento blog je o nejlepší věci na světě, a tou je čokoláda. Píšu ho u příležitosti světového dne čokolády, protože... čokoládu všichni milují.... teda alespoň já neznám nikoho, kdo by ji neměl rád.  A tak si říkáme, že je fajn, že existuje světový den čokolády. Protože my vám sem teď hodně píšeme o hygge, o tom, jak si zařídit hezké chvíle, a jak si užívat. A protože v krásném nádobí mají být jen ty největší dobroty, ke kterým čokoláda rozhodně patří.

PODZIMNÍ HYGGE U VÁS DOMA

newsletter_stelton

Není důležité, jak budete Hygge vyslovovat či dokonce hláskovat. Na otázku, jak se vyslovuje nějaká emoce, by jeden z největších filozofů dnešní doby – Medvídek Pú – odpověděl: "Emoci nepíšete, emoci cítíte." Hygge je prostě šťastný způsob života a to se nám v arki líbí nejen proto, že název arki jsme si vypůjčili ve Finsku, kde znamená práci na každodenních krásných chvílích. A tady je pár nápadů, jak tyhle krásné chvíle pomocí hygge vykouzlit doma na podzim, kdy všichni budeme potřebovat plno energie. 

PROSTÍRÁME KRÁSNÉ STOLY

titulni

S krásným stolováním je to stejně jako s dobrým jídlem… jde to, přináší plno radosti a energie, a je potřeba pro to něco udělat. Za mě je to největší tajemství nespěchat, dívat se kolem sebe a pozorovat svoje pocity. Krásné stolování totiž není nedostupné, a rozhodně nejde o nákup drahého servisu. Když si na začátku, a tím myslím klidně v osmnácti v prvním pronajatém bytě, všechno dobře rozmyslíte, můžete si vytvořit zvyk postupně budovat krásnou sbírku a doplňovat ji celý život. A hlavně - udělat si z každého dne svátek. A není to věda – stačí znát pár triků.

FOTOALBUM A JAK HO POUŽÍT?

titulni

Staré dobré fotoalbum... taky je máte rádi? My moc a ty od Papelote o to víc, že se do nich dá vepisovat. Můžete si lepit, psát a používat ho jako rodinnou kroniku. Jasně, že fotky v telefonu jsou skvělé, dají se promítat třeba na televizi a je jich tolik, že si je snad nikdy nestačíme všechny prohlédnout. Ale do fotoalba se musí vybrat jen ta nejlepší a tím myslíme nejen nejhezčí, ale i nejvtipnější, momentky, které zachycují okamžiky, na které se nezapomíná. A jak takové fotoalbum použít? 

ŽÍT SIMPLE LIFE

alvar_aalto_8_uvodní

Plnit si sny je krásné a pro mě to má v poslední době úplně jiný význam než kdysi. Tenkrát to totiž bylo ve stylu "první dovolená v Jugoslávii"... dneska jsem si už pár snů splnila a vím, že to má v sobě nádhernou a obrovskou energii, ale taky to přináší strašně moc práce, sem tam nelehké chvíle a oběti na pohodlném životě. I proto jsem se sny opatrnější. Na druhou stranu sny k životu patří a pomáhají nám posunout se přesně tam, kde chceme být. 

VÝBAVA NA PRÁZDNINY Z ARKI

titul_1 

Kdo je připraven, není překvapen... tohle heslo jsem kdysi někde četla, a hodně mě pobavilo, protože v té době jsem byla z velké míry neustále překvapená. Být připravena mě přišlo tak trochu suchařina – nahledě na to, že jsem to neuměla. Teď naopak, miluju být připravena s tím, že v hlavě mám stále otevřeno pro plno možností, které jsem nenaplánovala... A je to nejen extrémně pohodlné, ale je to i skvělé pro minimalistický život. Protože paradox minimalismu, na který jsme přišli je, že když více vybíráte, více plánujete a připravujete, tak máte prostor na to, mít víc zážitků, vlastnit málo ale krásných věcí. 

5 TIPŮ JAK SI UŽÍT LÉTO

titulní

Zítra nás čeká první letní den a zřejmě se chystáme na úplně jiné léto, než jsme byli zvyklí. Alespoň já mám kolem sebe plno lidí, kteří letos dovolenou vynechají. A není to prvotně finanční rozhodnutí, ale spíš takové vyklidňovací. A protože nám v arki se takový nápad udělat si české a klidné prázdniny moc líbí, a taky se nikam nechystáme, napadlo nás, že vám tady sepíšeme pár tipů, které letos vyzkoušíme my.

URBAN JUNGLE – OBKLOPIT SE ŽIVOTEM

titulni

Zelené rostliny byly pro mě dřív taková ta věc, kterou koupíte, moc to s ní neumíte a někdy přežije, někdy se to nepodaří... až jsem jednou zjistila, že některé z nich s námi žijí už víc než patnáct let a některé z těch rostlin už před tím žily v naší rodině klidně i desítky let. A to je páni něco! Teď s příchodem vlny pěstování rostlin doma tzv. městské džungle (urban jungle) jsem si, stejně jako u mnohých jiných věcí, uvědomila, že jde o úplně něco jiného...

Stránka 1 z 11 - 109 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.