Blog

JAK SE ŽIJE S DESIGNEM

titulni

Nemám doma pořád uklizeno, a rozhodně to u nás nevypadá jak na stránkách časopisů tištěných na křídovém papíru. Jsme kovářova kobyla... půlka našeho nábytku je ještě pořád z ikea, a mě to vlastně nevadí. Ikeu všem ráda do startu doporučuji, protože mají skvělé designéry. A i když já se většinou za náš věčně nehotový dům stydím, mnohé návštěvy si pochvalují, jak jim je u nás hezky... a to mě těší. A pomáhá si uvědomit, že i když to není "jako ze žurnálu", mám to doma moc ráda. A tak jsem sebrala odvahu a sepsala pro vás sérii malých tipů na téma "jak se žije s designem".  

A CO BYCHOM SI VYBRALI MY?

titulni_2

Tenhle blog jsme vymyslely jako součást předvánočního inspiračního "balíčku". Tak snad vám pomůže v rozhodování. Poprosila jsem Magdu, která je teď mojí pravou rukou a tak trochu duší arki, Tomáše, mého manžela, který se věnuje výhradně architektuře a má svoji kancelář hned vedle té naší, a tak nás několikrát za den přijde pozdravit a u toho okukuje, co nám zase přistálo nového na kompletačním stole. A taky Barunku, která založila krásnou značku Morrows a která je teď i součástí arki týmu, protože s námi pracuje nejen na nové grafice. Děti si myslí, že jsem tenhle blog udělala proto, abych věděla, co rozdávat (což vlastně není vůbec od věci). Ale on byl v plánu hlavně proto, abychom vám ukázali, co nejvíc "baví" nás, kteří se s těmi věcmi každý den potkáváme... 

KDYŽ TOHLE UDĚLÁTE V LISTOPADU...

titulni

Řídit se seznamy je divný... a skvělý! Podle toho, na co ty seznamy jsou. V tomhle blogu najdete seznamy, které jsme sestavily s mojí kolegyní Magdou na náš listopad. Obě milujeme vánoce a plán na to, že většina předvánočních povinností se nám povede vyřídit v listopadu, kdy je na ně přeci jenom víc času, nás nadchnul. A hlavní plán je advent v klidu. Tak jsme se rozhodly ho tady s vámi sdílet, abyste ty naše seznamy mohli použít, upravit a případně si to zkusit taky...

ADVENT V KLIDU


titulni5

Na listopad jsme pro vás připravily plán, se kterým bude váš advent ten nejlepší... proč? Protože advent a vánoce jsou pro nás v arki to nejhezčí období v roce a vánoce přímo milujeme (a možná proto jsme tady pro vás v arki, kde celý prosinec balíme a expedujeme...) No v každém případě, tohle je plán i pro mě a musím říct, že je to vlastně takový můj sen o tom, jak to udělat hezky a advent si opravdu užít... a možná v těchto dnech to bude plán na to, jak vyplnit čas doma a nezbláznit se, možná, že letos toho "volna" budeme mít víc než je zdrávo... Pár důvodů, proč vše nachystat předem je tady:

ATOMOVÉ NÁVYKY

titulni

Existuje starořecké podobenství známé jako sorites paradox či paradox hromady, které poukazuje na to, jaký dopad může mít i jeden drobný úkon, pokud jej mnohokrát zopakujeme. Jedna jeho formulace zní následovně: může jedna mince z člověka udělat boháče? To by asi netvrdil nikdo. Co když si však dotyčný vydělá druhou minci? A pak další? Dříve nebo později budete muset přiznat, že nikdo nezbohatne jinak než díky drobným mincím. 

JAK DOSTAT DOMŮ DOMOV

titulni

Babí léto je snad to nejlepší období roku... už proto, že se krásně střídají teplé slunečné dny a ty sychravé, ve kterých si moc rádi ve stylu hygge užijeme domov naplno. Ne architektonicky vyladěný dům, ne něco, z čeho budou všichni známí paf a hlavně ne něco, co je právě in. Domov ve smyslu osobní prostor, místo, kde je nám dobře a kde to máme rádi. Místo s pelíšky a stoly u kterých se toho už tolik stalo... a jak takový domov domů dostat? 

PODZIMNÍ PEČENÍ

podzimni-peceni-cover

Už víte, jak si budete zpříjemňovat podzimní sychravé dny? Za nás je to rozhodně pečení, vaření a především ochutnávání dobrot z čerstvých sezónních surovin! Podzim je nádherným ročním obdobím plným nových barev, vůní a chutí a přímo vybízí k malým kulinářským experimentům. 

VŠECHNO, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT O POVLEČENÍ OOH NOO

titulni2

Povlečení od Slovinské značky oohnoo je prostě skvělé, len je pevný a měkký, bavlny jemňoučké a hlavně... ty vzory, které se dají spolu všechny krásně kombinovat. Ale! Zjistili jsme, že mnohdy nevíte, jak objednat... a tak zde máme pro vás blog plný odpovědí na  docela početné a mnohdy zcela praktické otázky ohledně povlečení od téhle neuvěřitelné značky.

ČOKOLÁDA

čokoláda naladkova

Tento blog je o nejlepší věci na světě, a tou je čokoláda. Píšu ho u příležitosti světového dne čokolády, protože... čokoládu všichni milují.... teda alespoň já neznám nikoho, kdo by ji neměl rád.  A tak si říkáme, že je fajn, že existuje světový den čokolády. Protože my vám sem teď hodně píšeme o hygge, o tom, jak si zařídit hezké chvíle, a jak si užívat. A protože v krásném nádobí mají být jen ty největší dobroty, ke kterým čokoláda rozhodně patří.

PODZIMNÍ HYGGE U VÁS DOMA

newsletter_stelton

Není důležité, jak budete Hygge vyslovovat či dokonce hláskovat. Na otázku, jak se vyslovuje nějaká emoce, by jeden z největších filozofů dnešní doby – Medvídek Pú – odpověděl: "Emoci nepíšete, emoci cítíte." Hygge je prostě šťastný způsob života a to se nám v arki líbí nejen proto, že název arki jsme si vypůjčili ve Finsku, kde znamená práci na každodenních krásných chvílích. A tady je pár nápadů, jak tyhle krásné chvíle pomocí hygge vykouzlit doma na podzim, kdy všichni budeme potřebovat plno energie. 

Stránka 1 z 12 - 115 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.