Blog

KOČÁREK OOHNOO S OCENĚNÍM REDDOT DESIGN AWARD

blog_kocarek2

To, že je kočárek od OOH NOO jeden z nejhezčích, víme. Dokazuje to i fakt, že získal cenu za design Red Dot Design Award 2017... ale nás zajímalo, co si o tom myslí ti nejdůležitější, a to děti, které si s ním hrají. Podle fotek spokojených zákaznic, co nám posíláte a pro průzkumu sociálních sítí v jiných zemích jsme zjistili, že se zabydluje opravu v domovech napříč světadíly. A proč si myslíme že je opravdu tím pravým pro všechny princezny? 

VÁZA SAVOY OD ALVARA AALTA S VÁNOČNÍ INSPIRACÍ

blog_alvar2

Vánoce jsou naše vášeň, a domovy si zdobíme designem... podívejte se, jak krásnou atmosféru umí vykouzlit slavná a ikonická váza Savoy by Alvar Aalto. Postavte do ní mini stromeček, dejte do ní jeden výrazný květ, a nebo ji použijte na to nejtradičnější vánoční – jmelí. A nebo si kupte na vánoce místo dekorací nádherný puget čerstvých květin, nám už se tímto zvykem podařilo nakazit pěkných pár domovů.  A pro ty, kdo jako já, se nemůžou obejít bez vánočních světýlek máme taky jeden typ... pojďte se podívat:

PŘEJI SI

blog_prejisi

Přeji si... takový ten pocit, když uspořádáte narozeninovou oslavu a všichni se ptají, co byste si přáli? niiiic... :) pokud to není nejbližší rodina, pro mnoho z nás vyslovit to, co si opravdu přejeme není snadné. A nebo když jdete k někomu na návštěvu, berete s sebou dárek ano, něco dobrého k jídlu je vždycky nej, ale když potřebujete „dárek“, už je to těžší. Já pokaždé vyberu něco od iittaly a pokaždé mám tak trochu problém, co mám vybrat. A tak jsme se rozhodli, že pro vás vytvoříme na arki prostor, kde si ta vaše tajná přání můžete přát, a kde se na ně vaši blízcí můžou podívat a případně vás překvapit. 

DESIGNOVÉ PŘÍBORY IITTALA

blog_pribory 

Tenhle blogový článek vznikl jako odpověď na dotaz naší zákaznice a velké fanynky Lenky, jaké že příbory by si měla pořídit? Leni, to určitě posoudíte nejlíp sama, ale my vám k tomu dáme moc rádi takového malého průvodce. Já osobně vybírám podle vzhledu, ale také třeba podle příběhu, který se k výrobku váže, a příběhy máme my v arki moc rádi, takže: vítáme všechny ve světě příborů IITTALA...   

IITTALA V BRANDS & STORIES

blog_casopis 

V červenci v čísle 3/2017 časopisu Brands & Stories vyšel krásný článek o finské značce IITTALA. Protože je časopis v prodeji hůře dostupný a množili se vaše dotazy, kde si můžete článek přečíst, níže předkládáme jeho přepis. A moc Brands & Stories děkujeme.

OHLÉDNUTÍ ZA FINSKOU VEČEŘÍ S INSPIRACÍ NEJEN OD IITTALY

blog_fyd_2

V pátek 22.září bude v Brně artschool bazárek věcí, které po sobě zanechala paní Zdeňka Hráčková, babička Karolíny Tiché. Ta vymyslela krásný způsob, jak ty věci poslat do světa mezi lidi, kteří je budou mít zase rádi. Patřím mezi ty, kteří mají moc rádi staré, nové a vůbec všelijaké nádobí, a nejlépe v nějaké pěkné kombinaci. Takže jsem si už v artschool pár kousků pro sebe vyhlídla, protože se potom moc hodí, když třeba pořádáme večeři, jako byla ta Finnish...   

VÝBĚR TOHO NEJZAJÍMAVĚJŠÍHO Z ARKI

blog_nejvybrane

Před deseti lety jsem si donesla z brněnského obchodu se skandinávským designem leták s ptáčky od IITTALY, měli jsme úplně malé děti, čerstvě dostavěný dům a samozřejmě dluhy. Přesto krásný leták přistál na nástěnce v kuchyni a já se mohla každý den zasnít, že jednou.... Dnes by tam rozhodně byla tato fotka!  

VÝROČNÍ KOLEKCE TAIKA

blog_taika2

Před 10 lety přišla na svět kouzelně magická kolekce Taika od finské firmy IITTALA.

Ve Finštině Taika opravdu znamená magická a výstižnější název nemohla tato kolekce dostat. Život ji vdechl nadaný mladý finský designér Klaus Haapaniemi, který se věnuje jak výtvarné tvorbě, tak třeba i scénografii nebo kostýmnímu návrhářství. Slavný Fin si sice za své sídlo zvolil Londýn, ale evidentně ho finská příroda ve fantazii neopouští. 

VZPOMÍNKY NA LÉTO

blog_vzpominky

Netuším, jestli všichni sdílíte rodičovské a prarodičovské povinnosti, ale když to tak pozoruji, většina z nás je jimi nějakým způsobem dotčena. A i když je to sem tam velký fofr, to dotčení je krásné, protože možná jsme romantik, ale nic lepšího než mít možnost sdílet svůj život s dětmi, které připravujeme na ten jejich, nás nemohlo potkat... a s nimi samozřejmě prázdniny. Ty naše byly letos velice cestovatelské, a na konci jsme se shodli, že to bylo fajn, ale... ty pravé jsou pro nás v klidu v lese, u rybníka, s přáteli na chalupě a na tůrách po horách...  

Stránka 1 z 6 - 59 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.