Blog

LETNÍ TEXTIL LAPUAN KANKURIT

letni-textil-lapuan-kankurit-cover

Ach ty zástěry! ...tak nějak to tady probíhalo, když jsme se rozhodovaly, co krásného nového by se vám mohlo líbit. Tradiční rodinná firma Lapuan Kankurit upoutala naši pozornost už dávno, jen jsme se chtěli ujistit, že neunikne ani vám ;) Příběh půvabných tkanin stále pokračuje, i my s ním chceme držet krok, proto jsme do nabídky nově zařadili několik dalších výrobků!

KAM SE ZMRZLINOU?

kam-se-zmrzlinou-cover

Hitem letošního léta jsou nepochybně veganské sorbety z nejrůznějších druhů exotického ovoce, není ale nad tu pravou smetanovou klasiku. A co říkáte na jednoduchou domácí výrobu? Když dočtete do konce, najdete recept na náš oblíbený domácí sorbet. V každém případě je to elegantní lehký dezert, a my jsme se podívali na to, jak se dá krásně naservírovat jak jinak než na nádobí iittala, stelton nebo arabia finland.

ŠPERKY V INTERIÉRU – BIRDS BY TOIKKA

sperky-v-interieru-cover

Skutečná mistrovská díla sklářského řemesla v podobě půvabných ptáčků, které již několik destiletí navrhuje finský mistr sklář Oiva Toikka… Chcete se o křišťálových ptáčcích dozvědět malinko více? Byla by škoda nechat si ujít tak velkou krásu, stojí za pozornost, pojďte se přesvědčit…

CHALUPÁŘI ARKI_EVERYDAY

chalupareni_arki_everyday-cover

A je to tady a už to nikdo nezastaví. Prázdniny a cesty po světě. A vidět, jak se žije jinde, prozkoumat boční uličky krásných měst, toulat se po pobřeží, zdolávat hory... ale i odpočnout si, vytvořit místo, kam se rodina může vracet, kde se konají opakované žážitky, kde se tvoří tradice. Ano, mluvíme o chalupaření, ale možná, že o něm máme trochu jiné představy. Chalupa podle arki je nejlépe starý, krásný domek, bez zbytečných zásahů. Spojení se s kořeny, návrat k základnímu, jednoduchému, klidnému, a krásnému životu. A než si pořídíme chalupy naše, rádi bychom vás pozvali alespoň na exkurzi inspirací, kterou si sbíráme na pinterestu, protože jednou, a tomu věřte, vás do takové arki chalupy určitě budeme moci pozvat.  

GRILOVÁNÍ A PIKNIKY VE STYLU ARKI

grilovani-a-pikniky-ve-stylu-arki-COVER

Letní teplé večery venku, na zahradě, přátelé a dobré jídlo, to je pro nás taky #arki_everyday. Pojďte se podívat, čím můžete osvěžit vaše grilovací večírky... ať už jste správní milovníci jídla a praktického, pohodlného grilování doma, a  nebo romantické povahy, pro které je piknik v přírodě to nej, pojďte se s námi podívat, jak můžete piknikování a grilování designově vylepšit. 

DÁRKY ZA VÝZO?

darky-za-vyzo-cover

Dárky za výzo? To je otázka! My v tom máme jasno... za nás ano! Alespoň něco malého, aby se vědělo, že je hotovo, ať už s fanfárami nebo s velkým oddechnutím, že je to za mnou. Protože ti s fanfárami pracovali jako o život a dařilo se jim, a ti, co si potřebují oddechnout se možná snažili, ale vždycky to nešlo tak, jak by chtěli. Všichni ale chodili deset měsíců do školy a bojovali tak, jak uměli.

ČTENÍ NA PRÁZDNINY

cteni-na-prazdiny-cover2

Už za chvíli zazvoní zvonek na školních chodbách naposledy a na řadu přijdou dva měsíce sluníčka, her, pohody a s tím také samozřejmě spousta času – třeba na čtení knížek (tedy, alespoň rodiče by si to tak přáli). V arki jsme právě pro toto speciální letní povalování vybrali jen ty nejpovedenější kousky z knižní nabídky pro menší i větší děti a budeme doufat, že vám pomůžeme ukázat dětem, jak prima může být válení se s knížkou. Pojďte se nechat inspirovat – tady jsou naši favoriti...

SEZÓNA SVATEB V PLNÉM PROUDU

sezona-svateb-v-plnem-proudu-cover

Květnové svatby byly definitivně potvrzeny jako skvělé, a to když v květnu proběhla svatba na britském královském dvoře. A my, protože fandíme všem krásným životním okamžikům, milujeme samozřejmě i svatby. O to víc, když nyní začal vycházet báječný magazín MILE. A pokud na nějakou svatbu pozvaní jste, a nebo přemýšlíte, jak sestavit svůj seznam darů, tady jsou naše tipy.

MEZINÁRODNÍ DEN VÁZY AALTO

mezinarodni-den-vazy-aalto-cover

Věděli jste, že Aaltova váza svůj mezinárodní den? Ano, 25. května. Pro nás to byla také novinka, ale rádi jsme ji přivítali, protože váza Savoy je opravdová ikona, se kterou se rozhodně nebudete nudit. 

Stránka 1 z 7 - 66 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.