Blog

NÁDOBÍ NORDEN – SEVERSKÁ NOVINKA V ARKI

Fiskars_Action_Norden_Christmas_6l_pot_1026566_JPG

Jak jste na tom s vařením? Dny se zkracují a je víc času zkoušet nové hřejivé recepty ze sezónních surovin. Záleží vám na tom, v čem ty dobroty připravujete? U nás jednoznačně vedou skvělé hrnce a pánve Norden. Je libo rustikální litinový folklór nebo vylehčenou ocelovou poezii? 

MINIMALISMUS PRO LABUŽNÍKY nr.1

titulní_mini_nr1_10 (2)_2 

Něco se u mě a u nás změnilo. Rok ne uklízení, ale zbavování se toho, co nepoužíváme, a hlavně nepotřebujeme. Co mě k tomu motivovalo? Potkala jsem dvě rodiny, které to tak měly. Na první pohled jsou to dvě rodiny, co vypadají jako ze žurnálu a mají se prostě skvěle. Jejich domov vypadá skvěle a oni taky. I jejich děti. Prostě idyla. A na druhý pohled zjistíte...

TAIKA SIIMES: POHÁDKOVÝ PORCELÁN IITTALA

 úvodní

Krásná kolekce Taika se nám zase o něco rozrostla! Do rodiny zvířat z kouzelného lesa, která zdobí jemný finský porcelán, přibyl jelen, tetřev a roztomilí ježci. Protože tenhle kousek bujné finské poezie na svém stole upřímně milujeme, nedá nám to a rádi bychom vás pozvali do nových pohádkových příběhů na slavném finském porcelánu...

OSUŠKY LAPUAN KANKURIT

112

Objevit látky tkané v Evropě je necelých sto let po období rozkvětu textilního průmyslu skoro zázrak. Přesto existují a jsou nádherné. Finská tradiční tkalcovna ve městě Lapua je toho důkazem. Nás nadchly mimo jiné jejich ručníky a osušky. Co přesně z nich dělá ozdobu každé koupelny nebo pláže? Zkoumáme to do poslední nitky v článku provoněném čerstvým finským povětřím.

JUST RIGHT

SWEEP_RIG-TIG_CLEANING_123

‘just right’ neboli Dánsky RIG-TIG – název nové značky, kterou jsme se rozhodli představit vám u nás v arki. Kuchyňské náčiní s velkou dávkou skandinávské zemité elegance, vše perfektně funkční, ale také jednoduché a krásné. Značka RIG-TIG si zakládá nejen na funkcích a designu, ale také na vlivu jejich výroby na životní prostředí a dostupných cenách. Nás nadchla forma a barvy. Většinu věcí si dokážeme představit v minimalistické domácnosti. Pojďte se s námi podívat, co a proč jsme pro začátek vybrali:  

JEDNOBAREVNÉ VELIKONOCE

 easter811

Tenhle blog je pro vyznavače tradic, a tím pádem Velikonoc v podobě koledy, barvených vajíček a plno prima setkání... a možná i pro ty, kdo budou sice na výletě, ale doma si tu jarní atmosféru nechtějí nechat ujít. 

JARNÍ ÚKLID

2018-03-25-PHOTO-00000026

Dvě slova, která by vás mohla pořádně vyděsit, a ano, souhlasím, v provedení našich maminek a babiček to děsí snad každou normální bytost. ALE! Stejně jako tvrdíme dětem, že ve škole je důležité najít si tu svoji cestu, najít si na tom věci, které nás těší a zajímají, a těmi se zabývat, zkusila jsme tento systém aplikovat doma. A tak jsem se rozhodla, že se s vámi podělím. A ano, jsem tak trochu mimozemšťan, baví mě třeba žehlení – a mám pocit že jsem jedna z milionu, ale je plno věcí, které mě baví mnohem víc než úklid. Ovšem našla jsem systém, u kterého si každý den říkám "mám hotovo" a v klidu si jdu povídat s dětmi a nebo číst knížku.... takže od nového roku, kdy jsem ho jen tak mimochodem zavedla, se cítím jako v nejrůžovějším snu pracující matky. Přečtěte si PROČ a taky JAK zde

POSLEDNÍ KUSY – JIŽ NEBUDOU

musuta-cover

iittala, jak ji všichni už asi znáte, moc svůj sortiment nemění, je zde již od roku 1881 a některé její výrobky těší svět už desítky let. Ale sem tam nějakou sérii vymění nová – a i letos iittala přináší nové barvy, nové prvky do stávajících, a hlavně jednu úplně novou kolekci. A taky se samozřejmě s pár kousky loučíme. a je to zvláštní, ale mnohdy značka zruší kolekce, které jsou u nás prostě oblíbené – a já pokaždé přemýšlím, jestli my Češi, máme tak odlišný názor na věc a kupujeme úplně něco jiného než celý svět. S čím se tedy loučíme letos? 

BLOMUS – DESIGNOVÁ ZNAČKA Z NĚMECKA

blog_blomus

Betonový budík, vaflované osušky, termosklenice, vonné svíčky ze sojového vosku… konečně! Už dlouho pokukujeme po speciálních výrobcích tohoto německého experta na nerezové doplňky pro domácnost. Nově tak na arki přidáváme překrásné funkční kousky určené i do koupelny, dokonce i do zahrady! Tady je malá ochutnávka toho nejlepšího a pár zajímavých informací o nové značce blomus.

ZEN A HOTOVO

zen-a-hotovo-cover

Nedávno jsem dočetla knížku Zen a hotovo, a z perspektivy právě dočteného to vypadá nádherně. To si člověk říká, že všechny úkoly odteď stihne tak nějak zlehka a rychleji, a začne mít ten nejkrásnější život. A potom přijde realita, to, že se musíme naučit ty všechny skvělé triky používat, aby ten super život přišel. Je to stejně snadné jako dobře jíst a často cvičit – to nejjednodušší na pěknou postavu. A úplně stejně snadné, jako naučit se mít doma pořádek, sem tam pozvat partu kamarádů a do běžného denního chaosu vnést krásu, zážitky a styl. To všechno jen tak mimochodem...

Stránka 1 z 9 - 85 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.