Blog

SKANDINÁVSKÉ VÁNOČNÍ ZVYKY

blog_finland-christmas 

Jaké mají Finové vánoční zvyky? Jak slaví Štědrý den a jaké tradiční pokrmy servírují?

Protože je Finsku v prosinci skoro pořád tma a zima, Finové se rádi obklopují světlem svíček a dalších světýlek. Už od poloviny října zdobí města nejen různými světelnými motivy – kromě klasických vánočních témat můžeme najít např. i pohádkové postavičky, včetně mumínků. Doma si pak zapalují svíčky a těší se na Vánoce. 

JAK JSME DĚLALY NAŠE VĚNCE

blog_vence

Před pár dny jsem pro vás psala o adventních věncích, a psalo se mi to krásně, protože jsem se těšila na chalupu, na kamarádky a na výrobu věnců... mimo jiné. Našich 24 hodin mimo realitu v bývalé malinké vesnické škole nedaleko mého milovaného Jimramova bylo tak báječných, že jsem se rozhodla nejen ty věnce s vámi sdílet...

POHÁDKOVÁ KOLEKCE TANSSI aneb když se Finové inspirují Čechy

blog_tanssi 

Kolem kolekce Tanssi a Taika se u nás v práci vedou stále velké spory, neumíme se shodnout, která je vlastně pohádkovější a více spojená s Vánoci a jejich slavnostní atmosférou. Prostě nevíme, jestli je lepší servírovat cukroví na talíři Tanssi, nebo oválném talíři z kolekce Taika, nebo je nej velký čirý talíř z kolekce Kastehelmi. Ještě, že jsou všechny kolekce iittaly tak krásně kombinovatelné, že si vybere každá z nás.

OSLAVY 100 LET NEZÁVISLOSTI FINSKA – 6. 12. 1917

 blog_finsko

Každý rok probíhají ve Finsku 6. prosince velké oslavy. Nechodí tam ale Mikuláš. Finové totiž slaví svůj den nezávislosti a připomínají si den, kdy se roku 1917 oddělili od Ruska a stali se nezávislým státem – republikou.

TIPY NA DÁRKY

blog_darky0

Možná ještě váháte, možná máte pocit, že nemůžete z tolika věcí kolem vás vybrat, možná potřebujete malé vodítko... sestavili jsme pro vás tipy na dárky, o kterých víme, že potěší a v následném provozu jsou oblíbené. A pokud budete potřebovat ještě poradit, klidně nám zavolejte, většinu věcí máme vyzkoušenou, knížky přečtené, to by bylo abychom vám neporadili! A ayb to bylo jednodušší, všechny naše tipy mají prokliky přímo na výrobky, takže pokud jsme se trefili, můžete hned nakupovat. :) 

OOH NOO! PLNO NOVINEK

blog_oohnoo-novinky

To ooh noo nám opravdu nedá spát! My totiž máme moc rádi, když je to kolem nás krásné, a tak s radostí sledujeme, jak ve Slovinsku pomalu ale jistě přibývají tyhle výrobky, které stoprocentně korespondují a naším názorem... a to, že děti potřebují být podporované k vnímání krásy, hraní bez návodů a hlavně, že potřebují prostor, aby svoji báječnou fantazii mohli uplatnit... vítejte ve světě arki...

MUMÍNCI A VÁNOCE

blog_festival

Na světě existují tři skupiny lidí: jedni, kdo Mumínky milují, druzí Mumínky nesnáší a třetí ti, kdo o nich ještě nikdy neslyšeli. Vzhledem k tomu, že my patříme do skupiny první, najdete na arki nádobí s těmito legendárními postavičkami, které patří k Finsku asi tak stejně jako hokej, vášeň pro saunování, a nebo polární záře. Autorka příběhů o bílých pohádkových postavách Tove Janssonová vydala první knihu již v roce 1945, a neexistuje snad jediná finská rodina, která by neměla doma hrníček nebo věc s motivem Mumínků. Pojďte se podívat na vánoční kolekce a potěšit úryvky z knížek s pohledem Mumínků, kteří běžně celou zimu prospí. 

ADVENTNÍ VĚNEC

blog_venec2

Blíží se advent a protože ho my v arki prostě milujeme, máme pro vás tip na výzdobu ... nemohli jsme si pomoct. Mít plný byt jenom designových kousků, to by byla nuda, ale pár jich každý zvládne, aby na ně zbylo v rodinném rozpočtu, máme svoje triky. Rozhodně třeba nekupujeme adventní věnce... ale bez nich se neobejdeme, tak se pojďte podívat, jaký na to máme návod...

KOČÁREK OOHNOO S OCENĚNÍM REDDOT DESIGN AWARD

blog_kocarek2

To, že je kočárek od OOH NOO jeden z nejhezčích, víme. Dokazuje to i fakt, že získal cenu za design Red Dot Design Award 2017... ale nás zajímalo, co si o tom myslí ti nejdůležitější, a to děti, které si s ním hrají. Podle fotek spokojených zákaznic, co nám posíláte a pro průzkumu sociálních sítí v jiných zemích jsme zjistili, že se zabydluje opravu v domovech napříč světadíly. A proč si myslíme že je opravdu tím pravým pro všechny princezny? 

VÁZA SAVOY OD ALVARA AALTA S VÁNOČNÍ INSPIRACÍ

blog_alvar2

Vánoce jsou naše vášeň, a domovy si zdobíme designem... podívejte se, jak krásnou atmosféru umí vykouzlit slavná a ikonická váza Savoy by Alvar Aalto. Postavte do ní mini stromeček, dejte do ní jeden výrazný květ, a nebo ji použijte na to nejtradičnější vánoční – jmelí. A nebo si kupte na vánoce místo dekorací nádherný puget čerstvých květin, nám už se tímto zvykem podařilo nakazit pěkných pár domovů.  A pro ty, kdo jako já, se nemůžou obejít bez vánočních světýlek máme taky jeden typ... pojďte se podívat:

Stránka 1 z 7 - 67 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.