Blog

VÝBAVA NA PRÁZDNINY Z ARKI

titul_1 

Kdo je připraven, není překvapen... tohle heslo jsem kdysi někde četla, a hodně mě pobavilo, protože v té době jsem byla z velké míry neustále překvapená. Být připravena mě přišlo tak trochu suchařina – nahledě na to, že jsem to neuměla. Teď naopak, miluju být připravena s tím, že v hlavě mám stále otevřeno pro plno možností, které jsem nenaplánovala... A je to nejen extrémně pohodlné, ale je to i skvělé pro minimalistický život. Protože paradox minimalismu, na který jsme přišli je, že když více vybíráte, více plánujete a připravujete, tak máte prostor na to, mít víc zážitků, vlastnit málo ale krásných věcí. 

5 TIPŮ JAK SI UŽÍT LÉTO 2020

titulní

Zítra nás čeká první letní den a zřejmě se chystáme na úplně jiné léto, než jsme byli zvyklí. Alespoň já mám kolem sebe plno lidí, kteří letos dovolenou vynechají. A není to prvotně finanční rozhodnutí, ale spíš takové vyklidňovací. A protože nám v arki se takový nápad udělat si české a klidné prázdniny moc líbí, a taky se nikam nechystáme, napadlo nás, že vám tady sepíšeme pár tipů, které letos vyzkoušíme my.

URBAN JUNGLE – OBKLOPIT SE ŽIVOTEM

titulni

Zelené rostliny byly pro mě dřív taková ta věc, kterou koupíte, moc to s ní neumíte a někdy přežije, někdy se to nepodaří... až jsem jednou zjistila, že některé z nich s námi žijí už víc než patnáct let a některé z těch rostlin už před tím žily v naší rodině klidně i desítky let. A to je páni něco! Teď s příchodem vlny pěstování rostlin doma tzv. městské džungle (urban jungle) jsem si, stejně jako u mnohých jiných věcí, uvědomila, že jde o úplně něco jiného...

VÍCE DĚTÍ A JEDEN POKOJ? JDE TO!

uvodni_mozna_1

Máte víc dětí a pro ně jen jeden pokojíček? Nevíte si s tím rady? A nebo máte výčitky, že jim nedopřejete dnes rozšířený standard samostatného prostoru? Ono se vlastně nic tak hrozného neděje. A kromě toho existuje pár triků, se kterými hravě zvládnete i tento problém.

PÁR NÁPADŮ PRO DĚTSKÝ POKOJ

titulni1

Jak zařídit dětský pokoj? Samozřejmě, že záleží na věku, ale vždy bude platit: co nejjednodušeji, přirozeně, nadčasově, kvalitními materiály a s co nejméně barvami. A hlavně tak, aby rostl s vaším pokladem a pomohl mu vnímat tradice, kontinuitu a okolí. 

ZAŽIJ MINIMALISMUS S ARKI

 titulní_mini_nr1_10 (2)

Obnovujeme všechno, co souvisí s naší minimalistickou výzvou. Proč? Protože nám simple life dává víc a víc smysl, a protože tím procesem k minimalismu sami procházíme a vidíme, že nám dělá radost, že to není o tom protrpět si asketické dny, ale o vědomém rozhodnutí, které nás vede pohodovým spokojeným životem. A tak bychom se rádi podělili o naše postřehy, nápady a ověřené postupy. 

KNIHY, KTERÉ VÁS POSUNOU

 úvodní_blog_1

Návodové knihy, někdo je nesnáší a někdo je miluje. Já patřím do té druhé skupiny. Čtu je ráda a ráda podle nich věci měním. A vím, že to má výsledky... ale nemyslete si, že po přečtení každou knihu stoprocentně aplikuju... jsem chaotická a nedůsledná. A jak říká Jan Vojáček někdy člověk ví, co má udělat, ale ne vždy to udělá. Ale aspoň vím. Nakladatelství Jan Melvil Publishing je naše velká láska a pro začátek bych vám ráda představila náš oblíbený základ, díky kterému...

NA DETAILECH ZÁLEŽÍ

titulni_1

Jestli máte pocit, že k životu jako z designového časopisu se vůbec nemůžete dopracovat, protože u vás doma to zdaleka takhle nevypadá, nebudeme souhlasit. Protože můžete! A není to zase tak složité, jak to vypadá. Jen je potřeba se řídit pár jednoduchými pravidly a taky mít pořádnou dávku trpělivosti a sebekontroly. A protože jsme architekti, vidíme ty chyby, které k divokým nejednotným domovům vedou. A hlavně vidíme i to, že stačí tak málo, aby to bylo jinak. Pojďte se podívat na pár triků, které můžete začít používat ještě dneska. 

ZEN A HOTOVO

zen-a-hotovo-cover

Nedávno jsem dočetla knížku Zen a hotovo, a z perspektivy právě dočteného to vypadá nádherně. To si člověk říká, že všechny úkoly odteď stihne tak nějak zlehka a rychleji, a začne mít ten nejkrásnější život. A potom přijde realita, to, že se musíme naučit ty všechny skvělé triky používat, aby ten super život přišel. Je to stejně snadné jako dobře jíst a často cvičit – to nejjednodušší na pěknou postavu. A úplně stejně snadné, jako naučit se mít doma pořádek, sem tam pozvat partu kamarádů a do běžného denního chaosu vnést krásu, zážitky a styl. To všechno jen tak mimochodem...

CO SE STANE, AŽ SI TAKHLE UKLIDÍTE?


úvodní11_1

Úklid je pro mnohé z nás nepříjemná záležitost, ale TENHLE úklid vám způsobí závislost, zlepší život a ušetří strašně času. Pojďme se podívat, v čem ten zázrak spočívá...

Stránka 1 z 11 - 103 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.