Blog

PŘERÁMOVAT

STARS IN THE MORNING TODDLER DUVET

Přerámování – ne, nebudeme tady mluvit o obrazech, budeme mluvit o psychologické technice, která by nám mohla v těchto dnech hodně pomoct... a že to budeme potřebovat! Respektive, budu o ní mluvit tak, jak jsem ji pochopila já. A za mě je to jeden z nejkrásnějších prostředků, které mám k dispozici zdarma a pořád. 

DOPŘEJTE SI LESNÍ KOUPEL

lapuankankurit_metsa_cushion_cover_and_blanket_1_0

Předpokládám, že současná situace se dotýká nejen mě, ale stejně tak mnohých z nás. To, co se na nás, zatímco jsme zavření doma, valí z televizních a mobilních obrazovek se za informace považovat nedá. Mám pocit, že mezi promořením populace, přehnanou opatrností a zdravým rozumem je teď měňavá a neuchopitelná hranice, kterou si bohužel ani nemůžeme volit sami, a že možná budeme muset operativně reagovat na různé věci… A myslet na to, abychom pokud možná přidávali co nejvíc pozitivních a veselých věcí do toho společného balíčku. A tak snad tomuto balíčku pomůžeme pár tipy na to, co je nyní k dispozici každému z nás, a navíc na to možná víc než kdy jindy máme čas.

NADČASOVÉ A CHYTRÉ HRAČKY

Vilac Vintage odrážedlo bílé (3)

Děti si zaslouží to nejlepší a vybírat pro ně bychom měli s dvojnásobnou pečlivostí, aspoň my se tím řídíme. A protože vám chceme práci s výběrem usnadnit, tak jsme se do toho pustili za vás. Bylo nám jasné, co hledáme – hračky, které jsou krásné, rozvíjí dětskou fantazii i motoriku, jsou zdraví nezávadné a ekologicky šetrné, odolné a přívětivé k utváření dětského vkusu. Naštěstí jsou naše požadavky uskutečnitelné a nás moc bavilo listovat katalogy a hledat ty "vyvolené" kousky, které nás okouzlí a samy si řeknou o své místo u nás v arki a snad zaujmou i vás? 

NOVOROČNÍ PŘEDSEVZETÍ

 př_3

Na tohle téma se chystám psát už od konce prosince a vzhledem k tomu, že moje téměř jediné předsevzetí bylo lépe si všechno zorganizovat a nebýt pořád za hranicí svých možností, fakt, že tento blog píšu v půlce února, mluví sám za sebe. Na druhou stranu – další z mých plánů je brát všechno z té lepší stránky, takže většina předsevzetí už ne-li dávno vzala za své, nebo se blíží tomu, že se z nich stanou výkřiky do tmy našich zaběhlých životů – beru to jako šanci, že někomu možná přece jen pomůžu nějakou tu změnu provést.

NOVINKY 2020 OD ZNAČKY IITTALA

titulni

S novým rokem přichází, jak už to bývá, i nové produkty. Sice už je jeden měsíc z tohoto roku za námi, ale na novinky není nikdy pozdě. A na ty letošní od značky iittala se těšíme moc. I na to, že vám začneme posílat mnohem více blogů o designu a minimalismu, a hlavně na to, že s vámi strávíme další krásný rok, kdy se budeme učit, jak žít s designem.  

PĚT TIPŮ NA PŘÍPRAVU SKANDINÁVSKÉHO ADVENTU

jak-jsme-delaly-nase-vence-cover

arki je finské slovo, výraz pro každodenní práci na malých věcech, které dělají život pěkným. Ranní snídaně s rodinou, procházky, povídání s babičkou... a proto se nám moc líbí, protože my máme pěkný život rádi. A advent je rozhodně obdobím, kdy se těchto chvilek může nashromáždit do zásoby. Ale jak je poskládat, naplánovat, a jak vytvořit tu správnou atmosféru? A přitom to všechno přežít? Možná vám pomůže našich pět tipů... 

DIÁŘE A BLOKY VOALA

GOLDBOX_1_1

Naplánovat vše do posledního puntíku nebo raději nechat prostor pro nečekané události. Někdo to má tak a někdo zase úplně jinak, nicméně všichni asi potřebujeme prostor, kde si ty svoje plány evidujeme. My vám na ně nabízíme krásné diáře ruční výroby od českého grafického studia VOALA.  

NÁDOBÍ NORDEN – SEVERSKÁ NOVINKA V ARKI

Fiskars_Action_Norden_Christmas_6l_pot_1026566_JPG

Jak jste na tom s vařením? Dny se zkracují a je víc času zkoušet nové hřejivé recepty ze sezónních surovin. Záleží vám na tom, v čem ty dobroty připravujete? U nás jednoznačně vedou skvělé hrnce a pánve Norden. Je libo rustikální litinový folklór nebo vylehčenou ocelovou poezii? 

MINIMALISMUS PRO LABUŽNÍKY nr.1

titulní_mini_nr1_10 (2)_2 

Něco se u mě a u nás změnilo. Rok ne uklízení, ale zbavování se toho, co nepoužíváme, a hlavně nepotřebujeme. Co mě k tomu motivovalo? Potkala jsem dvě rodiny, které to tak měly. Na první pohled jsou to dvě rodiny, co vypadají jako ze žurnálu a mají se prostě skvěle. Jejich domov vypadá skvěle a oni taky. I jejich děti. Prostě idyla. A na druhý pohled zjistíte...

TAIKA SIIMES: POHÁDKOVÝ PORCELÁN IITTALA

 úvodní

Krásná kolekce Taika se nám zase o něco rozrostla! Do rodiny zvířat z kouzelného lesa, která zdobí jemný finský porcelán, přibyl jelen, tetřev a roztomilí ježci. Protože tenhle kousek bujné finské poezie na svém stole upřímně milujeme, nedá nám to a rádi bychom vás pozvali do nových pohádkových příběhů na slavném finském porcelánu...

Stránka 1 z 10 - 92 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.