Blog

TEEMA TIIMI

teema-tiimi-se-predstavuje-cover 

Krása jednoduchosti… to je kolekce Teema, kterou od nás již dobře znáte. Designové nádobí ze série Teema od finské značky Iittala se používá v domácnostech po celém světě již přes 60 let. Nadčasová filosofie designéra Kaj Francka, velikána finského designu, inspirovala několik mladých asijských designérů, kteří obohatili ikonickou sérii Teema o další unikátní kousky s názvem Teema Tiimi, kterou bychom vám rádi představili. Je reakcí na nový multikulturní svět a nové zvyky při stolování a stravování.

PROČ LNĚNÉ POVLEČENÍ?

povleceni-oohnoo-cover

Lněné povlečení od OOH NOO – to je povlečení pro celou rodinu od miminek, přes teenagery až po dospělé. Nejen proto, že se vyrábí ve velikostech vhodných do různých postelí a postýlek, ale i proto, že len je podle nás jeden z nejlepších materiálů na povlečení a hlavně proto, že kdo ho jednou zkusí, většinou mu úplně propadne. Otázkou tedy je... proč lněné povlečení? Trochu jsme pátrali a teď vás zveme na malý výlet do světa lnu.

JARNÍ NOVINKY OD FINSKÉ ITTALY

jarni-nalada-s-iittalou-cover

Jaro je tady! A s ním i plno nové energie… Nakupte si tulipány, při procházce do přírody natrhejte kočičky a potom už jenom vyberte tu správnou vázu. Za nás třeba novou z kolekce Kastehelmi, nebo absolutní klasiku Savoy, ikonu moderního designu, která je nyní k dispozici v nových barvách.

LOTTA OLSSON – VĚTVIČKOVÝ DESIGN NA PORCELÁNU IITTALA

blog_lotta

Rádi vám představujeme designéry a výtvarníky, kteří stojí za produkty z našeho eshopu. Lotta Olsson je Švédská ilustrátorka, známá svými krásnými obrazy stromů a rostlin. To, abychom vám ji blíže představili, jsme si nemohli nechat ujít. :) Zejména teď na počátku jara, kdy se možná už plno z nás těší na teplo, barvy a vůně, nás přenáší její krásné ilustrace na rozkvetlé louky a pod stromy, bzučící a vonící létem.

KOLEKCE SARJATON OD IITTALY VE SPOLUPRÁCI S DUEM MUSUTA

musuta-cover

Kolekce Sarjaton je nejmladší kolekcí finské iittaly a vznikla spoluprací talentovaných návrhářů z oblasti módy, produktového designu, grafiky a digitálního designu, kteří sdílejí stejnou vizi finských tradic a zpracovávají ji moderním způsobem. Jsou jimi Harri Koskinen, Aleksi Kuokka, Musuta a Lotta Olsson

ŽENY, DESIGNÉRKY, KTERÉ DĚLAJÍ SKVĚLÉ VĚCI

skvele-zeny-ktere-delaji-skvele-veci-cover

Milí přátelé, tento článek píšeme k Mezinárodnímu dni žen, a pokud nejste úplně mladí, tak se možná u této příležitosti oklepáváte stejně jako já vzpomínkami na karafiáty a unifikované ručníky a utěrky do výbavy. Ta doba je dávno pryč a my kolem sebe vidíme tolik báječných žen, které dělají svět kolem sebe krásnější, u toho zvládají rodiny, děti, přátele a (ano, i to ke krásným ženám patří) sem tam si pořádně zanadávají a popláčou, aby mohly jít zase o kousek dál. A těm my neskutečně fandíme.

DĚTSKÝ POKOJ VTIPNĚ A SKANDINÁVSKY

detsky-pokoj-vtipne-a-skandinavsky-cover3

Také si lámete hlavu s tím, co vaše děti nutně potřebují? A také chcete, aby měly krásný pokojíček? My k tomu přidáváme tři hlavní požadavky: aby se jim líbil, aby je bavil, aby nechal prostor pro jejich fantazii... pojďte se s námi podívat na jednoduché tipy, jak toho docílit a přitom se skvěle bavit s dětmi.

FINI, SAUNOVÁNÍ A LAPUAN KANKURIT

fini-saunovani-a-lapuan-kankurit-cover

Stejně tak jako Češi přinesli světu slovo robot, Finové obohatili světovou slovní zásobu slovem sauna. Ve Finsku je 5 miliónů obyvatel, 2,5 miliónu aut a 2 milióny saun. 

JAK BOJOVAT SE ZIMOU A TMOU FINSKÝM ZPŮSOBEM

jak-bojovat-se-zimou-a-tmou-finsky-zpusobem-cover

Jak v těchto zimních měsících bojovat se zimou a tmou? Protože milujeme finský design, trochu jsme vyptali našich Finských kamarádů, jak vlastně bojují se zimou a tmou oni. Protože je část Finska za polárním kruhem, slunce zde minimálně jeden den nezapadne, ale ani jeden den vůbec nevyjde. V nejsevernějších částech Finska nevyjde dokonce až 51 dnů. Na jihu Slunce sice vyjde, ale stejně ho v zimě můžeme vidět jen 5–6 hodin denně.

Stránka 1 z 6 - 54 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.