Ptáček Swan Birds by Toikka

 
Efekt lupa
 

Kolekce Birds by Toikka spojila vášeň pro přírodu a umění z foukaného skla. 

Dostupnost na dotaz
13 990 Kč    
Značka IITTALA
Kategorie Birds by Toikka
 

Design: Oiva Toikka 2016


Labuť zpěvná je národním ptákem Finska, kde vznikla kolekce ptáčků Birds by Toikka od známého designéra Oivy Toikky. Má elegantní protáhlý krk, bílé tělo a majestátní hlavu s černým zobákem. Doplňte si kolekci ptáčků o tento jedinečný kousek. 

Nejen kolekcí těchto nádherných dekorací se Oiva Toikka vepsal do historie finského designu. Díky citlivému přístupu a obrovským schopnostem, které naplno promítl do své práce pro firmu iittalavznikla sběratelská kolekce Birds by Toikka. První vlaštovka tohoto souboru vylétla už v roce 1972 v podobě malého ptáčka z čeledi tyranovití. Každý ptáček má svůj vzor v přírodě. Celá tato kolekce je výjimečná obdivuhodným řemeslným zpracováním.

Sám Oiva Toikka pracoval ve sklárnách s dělníky na tvorbě jednotlivých ptáčků a využíval nezaměnitelné schopnosti každého z nich pro tvorbu uměleckých unikátů. V dnešní době obsahuje kolekce více než 500 kusů, které jsou vyhledávanými sběratelskými kousky, protože každý rok přibudou noví a někteří se přestanou vyrábět. 
Okolo nejvzácnějších z nich se utvořila oddaná komunita nadšených lidí, obdivující jak zpracování, tak podobnost s jejich reálnými protějšky.

  • Zabaleno v dárkové krabici
  • Materiál: sklo
  • Údržba: otřít vlhkým hadříkem

Podobné produkty

Designér Oiva Toikka
Velikost 24,5 x 24,5 cm
Materiál sklo – ručně foukané

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: