Váza Alvar Aalto iittala 22 cm modrá ultramarine – bublina *

 
Efekt lupa
 
  • 1 z 3

Ikona skandinávského designu. 

Dostupnost skladem
3 990 Kč    
Značka IITTALA
Kategorie Vázy
 
Dáváme šanci i chudáčkům. Tahle váza má bublinu, ale vzhledem k tomu, že díky těmto malým chybám, které vznikají při ruční výrobě, si finské rodiny poznají své vázy, když se sejdou na rodinnou večeři, jsme se rozhodli ji nabízet za menší cenu. Podívejte se do fotek - bublinu jsme pro vás vyfotili, najdete ji u bílého kolečka. 

Design: Alvar Aalto Collection 2017 

Elegantní váza, vysoká 22 cm, z kolekce Alvar Aalto je reedicí podobných vysokých váz prezentovaných ve finském pavilonu jako součást Světové výstavy v Paříži v roce 1936. Nová velikost a model jsou stejně praktické pro aranžování květin jako klasická Aaltova váza. Díky jemným a vlnovitým křivkám je krásná i sama o sobě jako dekorace – nejen proto, že kvalitní sklo probarvené ve hmotě je nádherné ve světle slunečních paprsků. Váza je foukaná přímo v továrně na sklo ve finském městě Iittala.


O KOLEKCI ALVAR AALTO:

V roce 1936 působily skleněné vázy Savoy od návrháře Alvara Aalto od finské značky iittala naprosto revolučním dojmem, obzvlášť v porovnání s obdobnými výrobky té doby. Vyzkoušejte si na vlastní kůži, že jednoduché, přírodou inspirované tvary nikdy nestárnou, a budou ve vašem domově působit stejně impozantně, jak tomu bylo před osmdesáti lety. Vázy a svícny Savoy Alvar Aalto jsou stále vyráběny tradičním foukáním skla ve finské továrně iittala. Vyrábí se v mnoha velikostech a barvách a dodnes je to jeden z nejikoničtějších předmětů finského designu. V pozdější době se tvary této kolekce inspirovala společnost Pentagon Design a rozšířila pro iittalu kolekci o dřevěné tácy, mísy a další produkty. 

  • V dárkové krabici
  • Velikost: 22 cm
  • Materiál: sklo
  • Údržba: pouze ruční mytí
Designér Alvar Aalto
Velikost 22 cm
Materiál sklo – ručně foukané
Barva modrá / ultramarine blue

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: