Žítkovské bohyně

 
Efekt lupa
 

Zajímavý příběh od Kateřiny Tučkové.

Dostupnost na dotaz
229 Kč    
Značka HOST
Kategorie Beletrie pro dospělé
 

Autor: Kateřina Tučková


V kopcích Bílých Karpat jsou rozeseta přikrčená stavení. Všude je daleko. Říká se, že právě proto si tam některé ženy dokázaly uchovat vědomosti a intuici, kterou ostatní ztratili. Předávaly si ji z generace na generaci řadu století. Říkali jim bohyně, protože dokázaly prosit Boha o pomoc. A jeho zásahům i trošku dopomoci. Říkalo se o nich, že vidí do budoucnosti. Proč tedy nezachránily tu svou? 
Poslední z bohyní je Dora Idesová. Brání se přijmout zastaralý způsob života a věštit příchozím z odlitého vosku jako její teta Surmena. Vše se ovšem mění, jakmile pochopí, že co se v jejím životě zdálo být nešťastnou shodou okolností, bylo pečlivě promyšleným plánem. Její umístění v internátě, Jakoubkova ústavní péče, hospitalizace v psychiatrické léčebně v Kroměříži. Na konci 90. let na ni v pardubickém archivu ministerstva vnitra čeká operativní svazek vedený StB na vnitřního nepřítele – její tetu Surmenu. Dora nevěřícně rozplétá neznámé osudy své rodiny i dalších bohyní.
Byly bohyně nebezpečím pro důvěřivé pacienty? Nebo byly skutečně ideologickou hrozbou normalizované společnosti? Nebo se o vyhlazení posledního reliktu pohanství postarala obyčejná závist a lidská zášť? Nový román Kateřiny Tučkové, autorky bestselleru Vyhnání Gerty Schnirch, je fascinujícím příběhem o ženské duši, magii a zasuté části naší historie.


380 stran

135 x 210 mm

2012

 

Podobné produkty

Autor Kateřina Tučková
Velikost 135 x 210 mm
Rok vydání 2012
Počet stran 380

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: