Váza Alvar Aalto iittala 9,5 cm čirá

 

Ikona skandinávského designu. 

Dostupnost skladem
2 390 Kč    
Značka IITTALA
Kategorie Vázy
 
Design: Alvar Aalto 1936

Ocenění: 1937 Světový veletrh v Paříži, Grand Prizen 
Ocenění: 1957 Královská zlatá medaile architektury, Velká Británie 
Ocenění: 1963 Zlatá medaile amerického institutu architektů USA 
Ocenění: 1972 Grande Medaille d'Or de l'Architecture 1972, Francie
Jedno z nejmenších provedení původního klasického tvaru slavné vázy. Přesto, že je docela malá, květin se do ní vejde plno!  
Váza Aalto z kolekce oblíbené značky iittala má nádherně čisté a organické křivky. Samotný tvar připomíná vlny finských jezer a křivky jejich břehů, kterými se tvůrce nechal inspirovat. Designér Alvar Aalto vytvořil v roce 1936 kolekci ručně foukaného skla pro pařížskou světovou výstavu. Ve stejném roce bylo několik váz vybráno pro luxusní restauraci Savoy v Helsinkách, díky níž je známá jako váza Savoy. Váza je ručně vyráběná z kvalitního skla probarveného ve hmotě. Nebojte se ji skutečně používat, ať už jako dekoraci, nebo přímo na květiny. 

O KOLEKCI ALVAR AALTO:
V roce 1936 působily skleněné vázy Savoy od návrháře Alvara Aalto od finské značky iittala naprosto revolučním dojmem, obzvlášť v porovnání s obdobnými výrobky té doby. Vyzkoušejte si na vlastní kůži, že jednoduché, přírodou inspirované tvary nikdy nestárnou, a budou ve vašem domově působit stejně impozantně, jak tomu bylo před osmdesáti lety. Vázy a svícny Savoy Alvar Aalto jsou pořád vyráběny tradičním ručním foukáním skla v továrnách iittala. Vyrábí se v mnoha velikostech a barvách a dodnes je to jeden z nejikoničtějších předmětů finského designu. V pozdější době se tvary této kolekce inspirovala společnost Pentagon Design a rozšířila pro iittalu kolekci o dřevěné tácy.

  • Zabaleno v dárkové krabici
  • Velikost: 9,5 cm
  • Materiál: sklo
  • Údržba: pouze ruční mytí

Podobné produkty

Designér Alvar Aalto
Velikost 9,5 cm
Materiál sklo – ručně foukané
Barva čirá / clear

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: