Stolní lampa Virva iittala tmavě šedá

 
Efekt lupa
 
  • 1 z 3

Originální a působivé lampy do každého interiéru.

Dostupnost skladem
13 250 Kč    
Značka IITTALA
Kategorie Lampy a svítidla
 

Design: Matti Klenell 2020


Kolekce světel od Finské značky iittala se v roce 2020 rozrostla o nový model - lampu Virva, a to hned ve dvou barvách. Když ji Matti Klennel navrhoval, vycházel z tradičních technik finského sklářství, zejména v oblasti plastických povrchů. Raliéfní řešení povrchu stínidla umí vytvořit krásné efekty když je lampa rozsvícená, a zároveň je velice pěkná i ve chvílích, kdy svíti nemusí. 

Jméno "virva" pochází z finského slova virvatuli (will-o'-the-wisp), které se v kultuře severních zemí používalo pro místo zakopaných pokladů.

Lampa z foukaného skla stojí na ocelovém podstavci se čtyřmi nohami opatřeném práškovou barvou. Jemné sklo má povrch zvrásněný abstraktní strukturou. Tlumené barvy dvou provedení této lampy – béžová a tmavě šedá – krásně podtrhují její provedení. 


 O ZNAČCE iittala:

V roce 1881 vznikla sklárna ve městě iittala a značka dostala jméno tradičně podle místa působení. Po válce se majitelé rozhodli, že osloví designéry a architekty a dostanou krásný design do běžných domácností. To se jim povedlo tak dobře, že již skoro sto let sbírají fanoušci po celém světě krásné kousky a iittala je pro mnohé z fanoušků láskou na celý život. Mottem značky iittala je nadčasovost a kombinovatelnost. Se značkou iittala vytvoříte jedinečnou atmosféru, třeba i ve spojení s běžnými kousky, které již doma máte. 


  • Velikost: 25 x 25,5 cm
  • Materiál: sklo, kovový podstavec
  • Údržba: čistěte vlhkým hadříkem
Materiál sklo, kovový podstavec

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: