PODZIMNÍ PEČENÍ

podzimni-peceni-cover

Už víte, jak si budete zpříjemňovat podzimní sychravé dny? Za nás je to rozhodně pečení, vaření a především ochutnávání dobrot z čerstvých sezónních surovin! Podzim je nádherným ročním obdobím plným nových barev, vůní a chutí a přímo vybízí k malým kulinářským experimentům. 

Navíc čas strávený v teplé provoněné kuchyni s rodinou nebo přáteli je skvělým lékem na všechny chmury i sychravé počasí. A ještě když si všechny ty jablečné štrůdly, švestkové táče a zapečené brambory upečete a naservírujete ve fantastické zapékací míse… život bude hned o trošku krásnější a arki_everyday v tomto provedení vás udrží nad hladinou náročných programů, domácích úkolů a dlouhých dnů.

podzimni-peceni3

Když na plechu upečete parádní koláč, musíte ho potom nakrájet a úhledně nachystat na talíř nebo na tác… proti tomu nic nemáme (naopak!), ale v těchto hektických dnech se nám moc líbí úplně jiný způsob: z trouby přímo na stůl, neboli oven to table. Co to znamená? Až budeme na podzim péct ovocné koláče pro návštěvu nebo zapečená jídla k večeři pro celou rodinu, chceme je ještě hezky teplé postavit na stůl a nakládat z prohřáté zapékací mísy přímo na talíř. Mísy a mističky Uunikokki jsou pro tyto dny jako stvořené! My jsme z nich nadšené a chceme vám ukázat proč...

podzimni-peceni1   podzimni-peceni2

Špičkový porcelán od značky Arabia je mimořádně odolný, nemusíte se bát, že při každém ťuknutí něco uštípnete. Je vhodný pro používání ve vysokých teplotách a má velmi dlouhou životnost – zůstane s vámi celý život i pro další generace po vás, krása ani spolehlivost tohoto nádobí nezestárnou. Zní to sice dost pateticky, ale pro nás je představa, že zdědíme po babičce její oblíbenou mísu, opravdu fajn, a tak si stejně představujeme, že jednou naše rodina bude s láskou vzpomínat nad starou, ale pořád ještě krásnou mísou na všechny ty chvíle u dobrého jídla.  

podzimni-peceni4

Příjemný design a čisté tvary bílého nádobí plně vyniknou až se zapečenými dobrotami. Jsou skvělé pro přípravu a podávání každodenních obědů a večeří, a se stejnou elegancí poslouží i při mimořádných svátečních příležitostech. Co myslíte? Mimochodem, Arabia, značka z oblasti kolem Helsinek, které se prostě ve Finsku říkalo Arabia. A tak se i místní porcelánka začala tak jmenovat, protože se jmény firem to Finové takhle po staletí dělali – většina jejich firem se jmenuje podle vesnice či města, kde vznikly. V porcelánce Arabia se vyrábějí i talíře Teema, které se od konce minulého století prodávají pod značkou iittala.

A jak už víme ze zkušeností našich zákazníků, nezůstane jenom u pečení. Tyhle krásné mísy můžete, a pravděpodobně to budete dělat často :), použít na servírování studených jídel, ovoce, salátů... Prostě zase se tady naplní mantra finských značek nádobí: používejte je co nejčastěji a nebojte se neotřelých kombinací!

Pro inspiraci na podzimní pečení a vaření, ať už ve starém nebo novém kuchyňském nádobí, jsme pro vás vybrali i skvělé kuchařky, které si můžete rovnou objednat u nás v eshopu. A překvapit tak svoje blízké úplně novými, zejména zrtravými, ale hlavně moc dobrými zeleninovými chody. 

Uunikokki_lasagne_dish_2,5L1Uunikokki_oven_dish_1,5LUunikokki_portion_dish_0,2L

Uunikokki_pie_dish_28cmUunikokki_oven_dish_2l_angularUunikokki_portion_dish_0.5langularUunikokki_oven_dish_2L

lahodne_s_ellou_kazdy_denhojnost_coverlahodne_s_ellou

the-green-kitchen-1_produktoválittle-green-kitchen_produktová (oříznuto)green-kitchen-at-home-rychle-a-zdrave-recepty-pro-kazdy-den-11_produktová


Máte chuť na další články? 

titulni2

VŠE O POVLEČENÍ OOHNOO

 

čokoláda naladkova

O ČOKOLÁDĚ


titulni

O TOM, JAK PROSTÍRAT KRÁSNÉ STOLY


titulni

O TOM, JAK VYUŽÍT FOTOALBUM


alvar_aalto_8_uvodní

O TOM, JAK ŽÍT SIMPLE LIFE


titul_1

O VÝBAVĚ NA PRÁZDNINY Z ARKI


titulní

O PLÁNECH NA LÉTO


titulni

O URBAN JUNGLE – JAK A PROČ SE OBKLOPIT ŽIVOTEM


uvodni_mozna_1

O TOM, JAK ZAŘÍDIT POKOJ PRO VÍCE DĚTÍ 


titulni1

PÁR NÁPADŮ NA DĚTSKÝ POKOJ


titulní_mini_nr1_10 (2)

O TOM, JAK LZE ZAŽÍT MINIMALISMUS 


úvodní_blog_1

O KNIHÁCH, KTERÉ VÁS NĚKAM POSUNOU


titulni

O DETAILECH, NA KTERÝCH ZÁLEŽÍ


úvodní-drops-pillowcase_3

NOVÉ VZORY POVLEČENÍ OOH NOO


titulní_mini_nr1_10 (2)_2O

O TOM, PROČ PROPADNOUT MINIMALISMU? 


úvodní11_1

CO SE STANE, AŽ SI TAKHLE UKLIDÍTE?


zen-a-hotovo-cover

O TOM, ŽE STAČÍ ZENOVÝ KLID


Vilac Vintage odrážedlo bílé (3)

O NADČASOVÝCH A CHYTRÝCH HRAČKÁCH 


TITULNÍ_OSUŠKY

O OSUŠKÁCH Z FINSKÉHO LAPUANU 


titulni_IMG_2959 (002)

EASY – NOVINKY OD DÁNSKÉ ZNAČKY RIG-TIG


Fiskars_Action_Norden_Christmas_6l_pot_1026566_JPG

NÁDOBÍ NORDEN – SEVERSKÁ NOVINKA V ARKI