PODZIMNÍ PEČENÍ

podzimni-peceni-cover

Už víte, jak si budete zpříjemňovat podzimní sychravé dny? Za nás je to rozhodně pečení, vaření a především ochutnávání dobrot z čerstvých sezónních surovin!

Podzim je nádherným ročním obdobím plným nových barev, vůní a chutí. Přímo vybízí k malým kulinářským experimentům. :) Navíc čas strávený v teplé provoněné kuchyni s rodinou nebo přáteli je skvělým lékem na všechny chmury i sychravé počasí. A ještě když si všechny ty jablečné štrůdly, švestkové táče a zapečené brambory upečete a naservírujete ve fantastické zapékací míse… život bude hned o trošku krásnější a arki_everyday v tomto provedení vás udrží nad hladinou náročných programů, domácích úkolů a náročných dnů.

podzimni-peceni3

Když na plechu upečete parádní koláč, musíte ho potom nakrájet a úhledně nachystat na talíř nebo na tác… proti tomu nic nemáme (naopak!), ale v těchto hektických dnech se nám moc líbí úplně jiný způsob: z trouby přímo na stůl, neboli oven to table. Co to znamená? Až budeme na podzim péct ovocné táče pro návštěvu nebo zapečené těstoviny pro celou rodinu, chceme je ještě hezky teplé postavit na stůl a nakládat z prohřáté zapékací mísy přímo na talíř. Mísy a mističky Uunikokki jsou pro tyto dny jako stvořené! My jsme z nich nadšené a chceme vám ukázat proč...

podzimni-peceni1   podzimni-peceni2

Špičkový porcelán od značky Arabia je mimořádně odolný, nemusíte se bát, že při každém ťuknutí něco uštípnete. Je vhodný pro používání ve vysokých teplotách a má velmi dlouhou životnost – zůstane s vámi celý život i pro další generace po vás, krása ani spolehlivost tohoto nádobí nezestárnou. Zní to sice dost pateticky, ale pro nás je představa, že zdědíme po babičce její oblíbenou mísu, opravdu fajn, a tak si stejně představujeme, že jednou naše rodina bude s láskou vzpomínat nad starou, ale pořád ještě krásnou mísou na všechny ty chvíle u dobrého jídla.  

podzimni-peceni4

Příjemný design a čisté tvary bílého nádobí plně vyniknou až se zapečenými dobrotami. Jsou skvělé pro přípravu a podávání každodenních obědů a večeří, a se stejnou elegancí poslouží i při mimořádných svátečních příležitostech. Co myslíte? Mimochodem, Arabia, značka z oblasti kolem Helsinek, které se prostě ve Finsku říkalo Arabia. A tak se i místní porcelánka začala tak jmenovat, protože se jmény firem to Finové takhle po staletí dělali. V porcelánce Arabia se vyrábějí i talíře Teema, které se od konce minulého století prodávají pod značkou iittala.

Pro inspiraci na podzimní pečení a vaření, ať už ve starém nebo novém kuchyňském nádobí, jsme vybrali 3 báječné kuchařky, a o nich si můžete přečíst zde.

 produkt1    produkt3produkt4  produkt2

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.