DĚTSKÝ POKOJ VTIPNĚ A SKANDINÁVSKY

detsky-pokoj-vtipne-a-skandinavsky-cover3

Také si lámete hlavu s tím, co vaše děti nutně potřebují? A také chcete, aby měly krásný pokojíček? My k tomu přidáváme tři hlavní požadavky: aby se jim líbil, aby je bavil, aby nechal prostor pro jejich fantazii... pojďte se s námi podívat na jednoduché tipy, jak toho docílit a přitom se skvěle bavit s dětmi.

Jako architekt mám možná trochu větší odstup od toho, jak je nutné pokojíček vybavit. Jsem přesvědčená, že naše děti v podstatě potřebují spíš méně než více. Jejich svět je tak pestrý a barevný, že něco, co má tvořit pozadí totoho světa, rozhodně být nijak divoké nemusí.  

detsky-pokoj-vtipne-a-skandinavsky7   detsky-pokoj-vtipne-a-skandinavsky6

Co bych naopak vůbec nepodceňovala, je dostatek pelíšků. Tenhle způsob s rámovými domečky je moc fajn, protože se přes ně dá přehodit deka, dají se omotat vánočními světýlky, a děti bunkry a domečky prostě milují. A všimněte si barev, žádné divoké kombinace, v takovém pokojíčku to musí být úplně klidné a pohodové pro děti, nemyslíte? 

detsky-pokoj-vtipne-a-skandinavsky1

Nemáte dostatek prostoru a máte plno kamarádů? A nebo si hrajete rádi s dětmi na zemi? Potom si pořiďte jednoduché matrace. Vytvoříte z nich lehce válecí plochu, postele na přespání větší partičky, a nebo zase plno bunkrů a domečků. A tyhle stavěcí hry rozvíjí fantazii a zručnost vašich dětí mnohem víc, než sofistikované počítačové hry. 

detsky-pokoj-vtipne-a-skandinavsky2

Méně je vždycky více, jednak se to dá lépe uklízet, jednak méně hraček vybízí k více hrám. Znáte taky maminky, které shovávají hračky a průběžně je vytahují, protože děti si hrají s tím, co nemají okoukané. A někdy, naopak, mají svoje stálice, které se neokoukají nikdy. Alchymie spočívá v tom, objevit tu správnou kombinaci. Tenhle koník, například, podle nás může fungovat jako stálice. Děti se mohou krásně vyřádit a vy ani v obýváku nebudete mít pocit, že se vám tam válí něco nepatřičného. 

detsky-pokoj-vtipne-a-skandinavsky3

Teenager. A představte si, že mu poskytnete takovýhle punk prostor, a přitom vás to nebude ani nic moc stát. Židle je skvělá designovka, takže je možné, že si ji jednou váš poklad přestěhuje s nostalgií do své kuchyně. A houpačka v pokoji? No jasně. Prostor pro kamarády, aletiku, relaxaci... Všechno ostatní zavřít do skříně a naučit ho, že míň kvalitních věcí je líp. My tleskáme! 

detsky-pokoj-vtipne-a-skandinavsky4

Pelíšek v malém prostoru, výsuvná postel pro hosta a krásné prostředí. A nemyslete si, že vybíráme neuskutečnitělné sci-fi. Chceme vám jen ukázat, že dětský pokoj není o tom mít všude tuny věcí divokých barev, je o tom, že i děti mohou mít svůj prostor krásný, jednoduchý, uklizený. A zvyk je železná košile. A nám se to takhle zdá správně. 

detsky-pokoj-vtipne-a-skandinavsky5

A pokud nejste úplní minimalisti, a máte rádi taky trochu dekoru, zkuste tyto krásné tapety. Přestože velký kus povahy vašeho potomka neovlivníte (ano, všichni si myslíme, že to jde), tak to, v jakém prostředí se pohybuje, na to máme takové malé páčky. Co takhle v dětech třeba probudit touhu cestovat?

To co se v pokojíčku používá každý den, je povlečení. U nás jsou motivy obrázků z animovaných disneyovských filmů úplné tabu. My máme rádi povlečení, které je jednoduché, jednotlivé kousky se dají vzájemně zaměňovat a proto je postýlka pokaždé jiná. Vyměnit můžete třeba jen polštář, když je rýma, nebo prostěradlo, když se stane nehoda. Barvy máme rádi základní, aby děti krásně před spaním zklidnily,  takže bílá, černá, šedá a třeba starorůžová určitě vede. Pokud je váš argumet, že děti přece pohádkové postavičky milují, ano, hranolky u McDonalda taky milují, ale neznamená to, že jim je budeme dávat každý den. 

detsky-pokoj-vtipne-a-skandinavsky9

detsky-pokoj-vtipne-a-skandinavsky21

A nakonec: nebojte se používat málo barev, nebojte se koupit svým dětem málo hraček, a nebojte se, když už jim je koupíte, koupit kvalitní. Uvidíte, že se vám to mnohonásobně vrátí. My dětem věříme, že jsou chytré, kreativní, báječné. Co vy? 

detsky-pokoj-vtipne-a-skandinavsky-produkt9 detsky-pokoj-vtipne-a-skandinavsky-produkt4 detsky-pokoj-vtipne-a-skandinavsky-produkt10 detsky-pokoj-vtipne-a-skandinavsky-produkt8

detsky-pokoj-vtipne-a-skandinavsky-produkt11 detsky-pokoj-vtipne-a-skandinavsky-produkt5 detsky-pokoj-vtipne-a-skandinavsky-produkt0 detsky-pokoj-vtipne-a-skandinavsky-produkt6

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.