ZEN A HOTOVO

zen-a-hotovo-cover

Nedávno jsem dočetla knížku Zen a hotovo, a z perspektivy právě dočteného to vypadá nádherně. To si člověk říká, že všechny úkoly odteď stihne tak nějak zlehka a rychleji, a začne mít ten nejkrásnější život. A potom přijde realita, to, že se musíme naučit ty všechny skvělé triky používat, aby ten super život přišel. Je to stejně snadné jako dobře jíst a často cvičit – to nejjednodušší na pěknou postavu. A úplně stejně snadné, jako naučit se mít doma pořádek, sem tam pozvat partu kamarádů a do běžného denního chaosu vnést krásu, zážitky a styl. To všechno jen tak mimochodem...

zen-a-hotovo3  zen-a-hotovo5

Jen tak mimochodem to všechno opravdu jde, když má člověk v sobě dost vnitřní disciplíny. Ta získaná svoboda je krásná. Věříme tomu, protože v malém to máme vyzkoušené doma, v šatníku – a postupujeme dál. Já osobně jsem dost zvědavá, jak bude za měsíc vypadat můj zenově vyčištěný diář, a hlavně, zenová hlava :)  Představte si, že postupně projdete celý byt nebo dům, a možná i svůj život, a postupně vyřadíte vše, co vás netěší. 

zen-a-hotovo7   zen-a-hotovo2

5x proč jsme tuhle knížku vybrali do arki:

1) kroky k zenově čistému životu jsou jednoduché 2) připouští se, že jsme normální a nedokonalí, a tak na zavedení jednotlivých zlepšováků máme čas 3) každý z kroků funguje samostatně, a tak autor doporučuje zavést jen ty, co vám vyhovují 4) v jednoduchosti je síla, všechno je snadné, stačí vytrvat 5) to nejdůležitější... najít vášeň a té se věnovat je rada, která je tak samozřejmá, že skeptici si řeknou, proč to vůbec někdo má potřebu psát, ale... kolik z nás něco žije a o něčem jiném sní?

zen-a-hotovo8  zen-a-hotovo1

A přesto, že tahle knížka je vlastně o jakémsi time–managementu, napadá mě u toho velká paralela s bydlením, životem, oblékáním, stravováním a tak dále... a samozřejmě s arki, protože i my se snažíme doma co nejvíc věcí předat tam, kde budou více užitečné, nechat si jen ty krásné, které v nás vyvolávají příjemné pocity. A opravdu ani ty, co zůstávají neutrální, tímto sítem neprojdou. A to samé děláme v arki, všechno, co vybíráme, je jen to, co buďto sami máme, používáme, a nebo jsme přesvědčení, že to někomu z vás bude dělat (velkou) radost. 

zen-a-hotovo9  zen-a-hotovo4

Byli bychom rádi, kdyby naše práce spočívala v tom, že u nás budete mít předvybráno. Jistotu, že to, co koupíte, má nějakou přidanou hodnotu. Byli bychom moc rádi, kdyby vám arki pomáhalo postupně se dopracovat k zenově klidným, krásným domovům a životům. A budeme šťastní, když vás cesta k osvobození se od konzumu a nadbytku ke kráse a minimalismu bude těšit. A až si ty pokroky budete fotit, sdílejte je s námi... říkáme jim #arki_everyday.

a jaké věci do arki_everyday za nás patří?


nakupujte s námi

Emma_electric_kettle_white_chalk1051509 Nappula plant pot 230x155mm white  IXIplatter21x20cmwhite IXIBag43x42cmwhite

Teema_bowl_3.4L_white Theo_slow_brew_1_white EM77_vacuum_jug_05L_whiteTeema_white_group

lapuankankurit_hyttynen_x_teemu_jarvi_pot_holder_white-black lapuankankurit_kuusi_blanket_dark_grey-white Nappula_candle_holder_107mm_grey lapuankankurit_tanhu_blanket_white-black (2)

IXIBag49x44cm-blackEM77_vacuum_jug_1L_soft_black  Nappula_candelabra4_black Collar_espresso_maker

0,3L_ToGo_Click_black_mettalic Miranda bowl 145mm greyCOLLAR_427_Collar_water_bottle_brass_black  I_X_I_Pouch_21x29cm_black


Přečtěte si i další články... 

úvodní-drops-pillowcase_3

NOVÉ VZORY POVLEČENÍ OOH NOO


titulní_mini_nr1_10 (2)_2O

O TOM, PROČ PROPADNOUT MINIMALISMU?  


 podzimni-peceni-cover

O PODZIMNÍM PEČENÍ


letni-textil-lapuan-kankurit-cover

 O UTĚRKÁCH A ZÁSTĚRÁCH Z LAPUANU 


chalupareni_arki_everyday-cover

O CHALUPAŘENÍ PODLE ARKI 


 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.