5 TIPŮ JAK SI UŽÍT LÉTO 2020

titulní

Zítra nás čeká první letní den a zřejmě se chystáme na úplně jiné léto, než jsme byli zvyklí. Alespoň já mám kolem sebe plno lidí, kteří letos dovolenou vynechají. A není to prvotně finanční rozhodnutí, ale spíš takové vyklidňovací. A protože nám v arki se takový nápad udělat si české a klidné prázdniny moc líbí, a taky se nikam nechystáme, napadlo nás, že vám tady sepíšeme pár tipů, které letos vyzkoušíme my.

A doufám, že pošlu do světa naše nadšení, protože přeci jen sem tam okolo sebe vidím ty, kterým to přijde jako velká nuda. Ale za mě je to obrovská výzva k tomu posunout se zase v životě dál ke skvělým dnům, a dál se učit dělat si život krásný, ať už jsou podmínky jakékoliv. Nikdo jiný to za nás totiž neudělá.

1/ you get what you see

je velice oblíbené finské rčení, a to hlavně v oblasti lidských vztahů (finové jsou totiž jedni z nejlepších vyjednavačů na světě - přečtěte si v knize Rozvrat o tom, jak zvládli život vedle invazivního obra Ruska) 
Nicméně, já si to opakuju snad každý den. A s letošními prázdninami to bude přesně tak - dostaneme to, co uvidíme. A mně je jasné, že neskončíme nudou v Brně. Plánuju si vidět milion možností a z nich si vybírat. A abychom nebyli zaskočeni, že nás zrovna nic nenapadá, vyrobíme si po večerech plán. A co na tom plánu může být?

2/ udělejte si sešit nápadů, co všechno se dá dělat

a tam shromážděte všechny bláznivé nápady, nezrealizované plány, sny, tipy od kamarádů... až nebudete vědět, určitě vám pomůže... U mě to bude třeba:
Zavést tradici pouštění klubových filmů doma - pro nás a pár přátel. Každý den si zajít na koupání v brněnské přehradě, kterou máme patnáct minut chůze od domu. Každý den ujít deset tisíc kroků a přitom objevit nová místa. Sem tam zajít na západ slunce s lahví prosecca. Prozkoumat okolí Brna (z korony víme, že i v okruhu deseti kilometrů od nás máme ještě plno nádherných míst. Naučit se vařit nová zdravá jídla. Přečíst alespoň deset knih. Věnovat se rodině. Konečně si vymyslet vitrínu do jídelny na mé milované nádobí. Uspořádat fotky.... atd. atd. 

3/ buďte minimalisti

 nečekejte toho moc, naučte se radovat z maličkostí, obdivujte park blízko vašeho bytu, jděte do práce alespoň kus pěšky a jinou cestou než obvykle, najděte si činnosti, které nic nestojí, nebo naopak takové, které nestojí moc času, protože každý den, který prožijete jen prací, cestou do práce a z práce a potom povalováním se doma, je ztracený... a i v těch největších fofrech je možné zastavit se na zmrzlinu, zavolat někomu, koho jste dlouho neslyšeli, nebo napsat dopis babičce. Uklidit balkon a vytvořit si na něm krásné místo na večerní čtení, popíjení domácí limonády nebo prosecca... 

4/ chalupařte stylově

(pokud máte to štěstí, že máte chalupu), pokořte chalupářský evergreen, že je to jen práce, chalupa nemusí být vymydlená a naklizená
na chalupě si naordinujte na pár dní jen samé požitky: celý den si čtěte, nebo se naopak klidně celý den věnujte zahradě, choďte na procházky, pozvěte sousedy na skleničku nebo na hooodně dlouhou snídani, večer si udělejte oheň, vařte venku v kotlíku, zavařujte, věnujte se slowcookingu, cvičte ráno jógu v trávě, užívejte si prostě jen tu pohodu a dívejte se jen na ty krásné stránky... jestli je vaše chalupa punková, nedodělaná a vy tam vidíte ještě tu kupu práce, udělejte si krásná místa, kde vám bude dobře a berte ji jako dárek (plno lidí by na ni s chutí jelo, ale musí sedět doma v bytě)

5/ objevujte nevšední zážitky a neobvyklá místa – doma

udělejte si třeba noční výlet, zajděte si na nejbližší kopec pozorovat východ Slunce (všichni závidíme turistům na exotických místech, kteří absolvují výpravu na východ Slunce, ale nikoho z nás nenapadne, že ten zážitek mohou absolvovat pár minut od svého domu), jeďte na pár dní pod stan, zkuste přespat pod širákem v horách, ujít sto kilometrů za týden, odjet na výpravu na kole do místa, kam se za den nedojede...  možností je plno, tak je využijte.

Že vás ještě nic moc nenapadá? Sledujte naše sociální sítě, hlavně na fb stránce Zažij minimalismus s arki vám budeme posílat tipy na krásné minimalistické, jednoduché a zemité prázdniny. A budeme se těšit i na ty vaše. 


 Potřebujete se na takové prázdniny vybavit?

  lapuankankurit_eskimo_bag_30x35cm_white-linenfotoalbum_stredni_sedeEssence_Cocktail_bowl20,4L_ToGo_Click_soft_dark_blue_mettalic_UPRAVIT

0,4L_ToGo_Click_chalk_UPRAVIT0,2L_ToGo_Click_dark_blue_mettalicfoto-pouzdroEssence_red_wine2

tanhuEssence_beer_glass20,4L_ToGo_Click_steel_black_UPRAVITEMMA_x-217-1_Emma_Serving_Tray_35cm_Lightgrey (1)

Essence_white_wine2lapuankankurit_eskimo_bag_30x35cm_white-blacklapuankankurit_huuhkaja_x_teemu_jarvi_apron_white-black0,4L_ToGo_Click_soft_cloud

 

rozvrat  Svět, který skončil včera 1  radost_z_ticha  atomove-navyky-jak-si-budovat-dobre-navyky-a-zbavovat-se-tech-spatnych

 


Máte chuť na další články?

titulni

O URBAN JUNGLE – OBKLOPTE SE ŽIVOTEM


uvodni_mozna_1

O TOM, JAK ZAŘÍDIT POKOJ PRO VÍCE DĚTÍ 


titulni1

PÁR NÁPADŮ NA DĚTSKÝ POKOJ


titulní_mini_nr1_10 (2)

O TOM, JAK LZE ZAŽÍT MINIMALISMUS 


úvodní_blog_1

O KNIHÁCH, KTERÉ VÁS NĚKAM POSUNOU


titulni

O DETAILECH, NA KTERÝCH ZÁLEŽÍ


úvodní-drops-pillowcase_3

NOVÉ VZORY POVLEČENÍ OOH NOO


titulní_mini_nr1_10 (2)_2O

O TOM, PROČ PROPADNOUT MINIMALISMU? 


úvodní11_1

CO SE STANE, AŽ SI TAKHLE UKLIDÍTE?


zen-a-hotovo-cover

O TOM, ŽE STAČÍ ZENOVÝ KLID


Vilac Vintage odrážedlo bílé (3)

O NADČASOVÝCH A CHYTRÝCH HRAČKÁCH 


TITULNÍ_OSUŠKY

O OSUŠKÁCH Z FINSKÉHO LAPUANU 


titulni_IMG_2959 (002)

EASY – NOVINKY OD DÁNSKÉ ZNAČKY RIG-TIG


Fiskars_Action_Norden_Christmas_6l_pot_1026566_JPG

NÁDOBÍ NORDEN – SEVERSKÁ NOVINKA V ARKI

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.